Szkolny zawrót głowy rodziców. Kolejki jak za PRL -u

Pierwszy tydzień szkoły jest trudny nie tylko dla uczniów, ale także dla rodziców.
Codziennie bowiem tuż po powrocie dzieci ze szkoły, ich rodziców czekają zakupy. A to brakuje zeszytów, a to cyrkla czy węgla. Zdarza się, że nawet plecaka. Jednak największe oblężenie przeżywają sklepy w związku z zakupem okładek na zeszyty i książki. I nie ma z tym żartów. W niektórych szkołach za brak okładek na książkach można dostać minusa. Podręczniki uczniowie w swoich szkołach otrzymują na raty. W jeden dzień kilka, na drugi czy trzeci pozostałe. Trudno nakupić okładek wcześniej, skoro niemal każda książka ma inny rozmiar.
Ruch w sklepach, które oferują przybory szkolne, w minionym tygodniu był olbrzymi. Świadczyły o tym kolejki, które niejednokrotnie wychodziły ze sklepów. Tak było m.in. w sklepie Skala przy ul. Sienieńskiej. Klienci czekali w kolejce na chodniku.
-Towar szkolny w sklepie mamy już od czerwca – mówi kierownik sklepu Skala Barbara Merdalska. Rodzice dzieci, które idą do zerówki lub pierwszej klasy podstawowej, robią na ogół zakupy wcześniej- już w lipcu. Spory ruch mamy zawsze od połowy sierpnia. Jednak najwięcej klientów jest w ostatnim tygodniu sierpnia i po rozpoczęciu roku szkolnego. Obecnie sprzedają nam się wyposażenia piórników, pomoce szkolne, jak bloki itp. Zdarza się, że sprzedajemy całe wyprawki, a nawet plecaki. Jednak najwięcej osób kupuje okładki na książki i zeszyty. W ostatnim czasie sprzedaliśmy 2 tysiące okładek na zeszyty.
B. Merdalska zauważa, że pomoc w postaci 300+ jest widoczna w zakupach przyborów szkolnych. Rodzice chętniej dzieciom wymieniają piórnik czy plecak na nowy. Są kupowane także droższe i lepsze przybory.
Największy ruch w sklepach z przyborami szkolnymi potrwa z pewnością jeszcze do końca tego tygodnia. Stąd nauczyciele na ogół pobłażliwie traktują brak ołówka, nożyczek czy okładki na książkę. Później na ulgi nie ma co liczyć, uczniów czeka wytężona nauka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *