?Pożegnanie Lata w Powiecie Ostrowieckim? (zdjęcia)

Tegoroczne ?Pożegnanie Lata w Powiecie Ostrowieckim” odbyło się w niedzielę na terenie boiska Zespół Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim, czyli popularnego ?Ekonomika?. W programie imprezy znalazły się liczne atrakcje dla dzieci, gry, zabawy, pokazy tańca i koncerty. Wydarzeniem wieczoru były koncerty Arki Noego i zespołu Skaner.

Arka Noego, to zespół, który powstał w 1999 roku, gdy z okazji pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II na zamówienie TVP 1 powstał teledysk do piosenki ?Tato?. Utwór stał się wielkim przebojem, a twórcy programu ?Ziarno? zasugerowali nagranie kolejnych. Nastąpiło olbrzymie zainteresowanie piosenkami  i teledyskami, które były emitowane co tydzień w programie. Piosenki z pierwszej płyty ?A Gu Gu?, tak jak i z  następnych, mówią w niezwykle prosty i przyjazny sposób o rzeczach najważniejszych dla człowieka, rodziny, dla ?małych i dużych?.

Arkę Noego prowadzi Robert Friedrich ? gitarzysta i kompozytor, który występował m.in. w takich grupach, jak Acid Drinkers i Turbo. W zespole gra 8 muzyków oraz od 12 do 15 dzieci. Młodzi wykonawcy śpiewają naturalnie i spontanicznie. Nie mają specjalnie szkolonych i ustawianych głosów, nie odbywają regularnych prób. Zespół jeździ z koncertami po całej Polsce. Odbył kilka zagranicznych tournee, wystąpił m.in. w Watykanie przed Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Popularność piosenek Arki Noego spowodowała zainteresowanie tą muzyką za granicą Polski, powstały więc obcojęzyczne wersje utworów. Arka Noego otrzymała wiele znaczących nagród, w tym Nagrodę Fryderyk przyznawaną przez polskie środowisko muzyczne i Nagrodę Top Trendy.

Z kolei discopolowy zespół Skaner pojawił się na scenie muzycznej w 1993. W połowie lat 90 jego piosenki śpiewała już cała Polska, a z łóżek polowych rozstawionych chodnikach sprzedawano setki tysięcy kaset. Wkrótce na fali tej popularności pojawiły się audycje radiowe i programy telewizyjne. Skaner można było oglądać w programie ?Disco Polo Live?. Zespół okupował pierwsze miejsca list przebojów. Formacja ma na koncie kilkanaście niezapomnianych przebojów, m.in. ?Moja wolność?, ?American Boy?, ?Lato w Kołobrzegu”, ?Wracaj do mego świata?. Nad piosenkami zespół pracuje we własnym studio nagrań, a na estradzie o dynamiczną oprawę koncertów dba grupa taneczna. Skaner otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Najważniejsze z nich to Złote i Platynowe Płyty. Zespół koncertował w Niemczech, USA, Szwecji, Hiszpanii, Irlandii, Belgii.

Podczas Pożegnania Lata w Powiecie Ostrowieckim doszło do parady pojazdów dawnych, a na dziedzińcu ?Ekonomika? do prezentacji aut. W konkursie nagrodami były kursy prawa jazdy.

W części artystycznej odbył się także koncert grupy tanecznej ?3YourMind?, pokaz połykania ognia i tresury pytona, a także koncert RanDevu.

Podczas imprezy czynny był, prowadzony we współpracy ze spółka Carint, punkt badań kardiologicznych. W trakcie pikniku prowadzono zbiórki pieniężne na rzecz zmagającego się z nowotworem Igorka Jeża i Marzeny Kotas, która w wypadku straciła prawą dłoń.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *