Chóralny śpiew dla św. Michała

Już w najbliższą sobotę po raz pierwszy przed szeroka publicznością w kolegiacie św. Michała Archanioła wystąpi Chór ?Michael? pod dyrekcją Ewy Jurkowskiej -Siwiec.
Po ponad dziewięciu miesiącach przygotowań, chór zaprezentuje się podczas uroczystości odpustowych patrona parafii św. Michała. Składa się on z 31 osób -15 sopranów, 10 altów, 3 tenorów i 3 basów. Większość członków chóru, to parafianie. Są też i małżeństwa -Państwo Kuzdakowie i państwo Falkiewiczowie, dla których śpiewanie to rodzinna pasja. Jak mówi dyrektor E. Jurkowska -Siwiec, pierwsze przesłuchania odbyły się na początku stycznia br. Chór to w większości amatorzy, poza jedną uczennicą ostrowieckiej PSM I stopnia, więc pracy było bardzo dużo.
-Chóry tworzy się latami. Było to dla nas duże wyzwanie. Tym bardziej, że większość utworów śpiewamy acapella. Ale naszym mottem jest: Śpiewać Bogu i ludziom na chwałę -mówi E. Jurkowska -Siwiec.
Chórzyści nie kryją zadowolenia, ale i tremy przed pierwszą prezentacją. Jak mówią Marta Woźnicka -Kuzdak i Stanisław Piotrowski, śpiewają z pasji i podchodzą do występu z ogromną pokorą. Chór wystąpi w jednolitych strojach, zakupionych na tę okazję. -29 września br. o godz. 18, zapraszam na Mszę Odpustową, która odprawi ks. bp. Edward Frankowski z oprawą muzyczną Chóru Michael -ks. dziekan Jan Sarwa.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *