25-lecie Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych

Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych obchodzi w tym roku 25-lecie działalności.
Na jubileuszowej gali spotkali się obecni i byli pracownicy przedsiębiorstwa, prezydent Jarosław Górczyński, pracownicy wydziału technicznego urzędu miasta oraz zaproszeni goście. Ostatnie lata należą do najlepszych w historii przedsiębiorstwa.
Były też i bardzo trudne okresy, zwłaszcza 2005 -2014, kiedy to ważyły się losy spółki gminnej. Dzięki koniecznej restrukturyzacji, sprawnemu zarządzaniu spółką, a przede wszystkim determinacji załogi udało się te problemy przezwyciężyć. Podstawowe znaczenie dla losów załogi i przyszłości firmy miała strategia działania obecnego prezydenta, zmierzająca do utrzymania i doposażenia spółki komunalnej.
Dzięki takiej właśnie polityce lokalnych władz, Ostrowiec Świętokrzyski jest jednym z kilku zaledwie miast w kraju, które ?uratowały? własne spółki drogowe. Dzisiaj stanowią one atut w realizacji inwestycji. Pozwalają skutecznie sięgać gminie po środki unijne i środki z programów rządowych przeznaczonych na infrastrukturę drogową. Na współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych korzystają też sąsiednie samorządy. Wójtowie: Jerzy Murzyn i Krzysztof Gajewski dziękowali naszym drogowcom za tę współpracę. Podkreślali, że nie ma już takiego sołectwa w którym MPRD nie modernizowało bądź remontowało drogi. Firma ma ogromny wkład w rozwój regionu. Jarosław Górczyński, prezydent miasta, dziękował prezesowi MPRD, Mirosławowi Sławkowi, za profesjonalizm z zarządzaniu firmą i za dobrą kondycję finansową spółki, zaś załodze za dobrą pracę. Podkreślał doskonałe przygotowanie i fachowość kadry technicznej. Życzył pracownikom spółki dalszych udanych
lat i rozwoju przedsiębiorstwa. Na ręce prezesa zarządu Mirosława Sławka przekazał jubileuszową statuetkę.
– Pamiętam rok 2011, kiedy to przedsiębiorstwo miało sporą stratę. Ówczesny prezydent Jarosław Wilczyński zapytał mnie, czy podejmę się poprowadzić firmę i wezmę za nią odpowiedzialność. Nie miałem wyboru ? przypominał Mirosław Sławek. -Zaczęliśmy od koniecznej restrukturyzacji spółki. W następnym roku wyszliśmy już na prostą, a każdy kolejny, był dla nas coraz lepszy, jeśli chodzi o zamówienia i zyski. Obecny rok będzie rekordowy. Stać nas było na podwyżki dla pracowników i nagrody z okazji jubileuszu.
O fachowości pracowników, przywiązaniu do firmy mówił też poprzedni prezes zarządu spółki, Zdzisław Czechowski. Obaj prezesi wskazywali na rolę, jaką odegrał obecny prezydent w utrzymaniu i rozwoju spółki i na znaczenie współpracy z gminą.
Z okazji jubileuszu ukazała się publikacja, prezentująca historię spółki, najważniejsze wydarzenia w 25-leciu MPRD i zadania, jakie realizowała firma. Z kolei artykuły z lokalnej prasy przypominają, jak trudne momenty przeżywała załoga i jak burzliwy był to okres. Poprzez liczne zdjęcia poznajemy też autorów sukcesu Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, czyli pracowników.
fot. A. Owoc

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *