Rozmowy „Solidarności” z rządem i zarządem

W szwach pękała sala ostrowieckiej delegatury Solidarności podczas spotkania zorganizowanego przez jej przewodniczącego, Wojciecha Krasuskiego.
Tematem była obecna sytuacja w kraju oraz rola związku w realizowanych przemianach.
W zebraniu uczestniczyli m.in. przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ ?Solidarność? ? Waldemar Bartosz, przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty ? Ryszard Proksa, przewodniczący Krajowej Sekcji Przemysłu Zbrojeniowego- Stanisław Głowacki. Zebranie prowadził przewodniczący Delegatury ? Wojciech Krasuski.
Podczas spotkania omówiono ustalenia zawarte między ?Solidarnością? i stroną rządową, a także sytuację w branżach. Mówiono o podwyżce płacy minimalnej, wzroście płac w budżetówce, a także ostatnich protestach oświatowej ?Solidarności?.
– Mamy w Ostrowcu Świętokrzyskim ponad 2300 osób skupionych w związku oraz czterech członków komisji krajowych ?Solidarności? – mówi Wojciech Krasuski, członek Komisji Krajowej NSZZ ?Solidarność?. Za nami kilka spotkań z przedstawicielami rządu, dlatego też tymi wszystkimi informacjami chcemy się podzielić.


– Jako reprezentanci Komisji Krajowych chcemy rozmawiać o lokalnych problemach, aby później szukać rozwiązań – akcentował Waldemar Bartosz, szef zarządu Świętokrzyskiego? Solidarności?. Choć obecny rząd jest najbliżej naszego związku, nie zwalnia nas od tego, aby baczniej patrzeć, które obietnice zostały zrealizowane.
Większość zebranych na sali związkowców pochodziła z ostrowieckiej Celsy i innych zakładów okołohutniczych, stąd nic dziwnego, że te kwestie najbardziej interesowały.
– Cały czas, jako związek wspólnie ze społeczną inspekcją pracy oraz przedstawicielami BHP próbujemy rozmawiać o poprawie warunków pracy i stosowanych ochronach osobistych – przyznaje Wojciech Krasuski. Musimy zdawać sobie sprawę, że mamy do czynienia z działami o bardzo ciężkiej specyfice pracy, gdzie nie wprowadzimy warunków, jak w laboratorium. Kolejny problem wynika z tego, że część pracodawców w branży hutniczej prowadzi politykę kadrową, sprowadzającą się do optymalizacji stanowisk pracy. Obecnie toczą się rozmowy związku z zarządem Celsy na temat zwiększenia obsad na wydziałach produkcyjnych.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Rozmowy „Solidarności” z rządem i zarządem

  • 26/09/2018 at 11:51
    Permalink

    gdy rządziła PZPR była CRZZ a dziś …

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *