Święto z Orderem Uśmiechu (zdjęcia)

Barwny korowód, gry, zabawy i dobra muzyka towarzyszyły corocznym obchodom Światowego Dnia Orderu Uśmiechu, który obchodziła uczniowska brać z Przedszkola i Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Częstocicach.
Obchody rozpoczął spektakl wystawiony przez uczniów szkoły w sali kina ?Etiuda?, poświęcony jednej z patronek placówki – Irenie Sendlerowej. Niezwykła opowieść o niezwyklej postaci została przygotowana pod okiem nauczycieli: Agaty Ozdoby, Marii Wisowskiej, Renaty Słowińskiej i Anety Cichockiej. Obchody uroczyście otworzyli: dyrektor szkoły Edyta Stec oraz zarząd stowarzyszenia – prezes Artur Zawadzki i wiceprezes Rafał Lipka.


Po spektaklu uczestnicy dotarli na plac na ul. Świętokrzyską, skąd barwnym korowodem uśmiechu, ze szczudlarzami, bańkami mydlanymi, przy akompaniamencie muzyki, przeszli na boisko przy ul. Osadowej, a potem do parku przy muzeum. Przez cały czas animatorzy wprowadzali elementy zabawy, wywołując salwy śmiechu. Miejscem finalnym korowodu był plac szkolny, gdzie uczestnicy zostali zaproszeni do dalszej, wspólnej zabawy podczas integracyjnego pikniku rodzinnego.
Najmłodsi poddali się szaleństwom na dmuchańcach, a inni pląsali w rytm muzyki, pozostali zaś degustowali przygotowane potrawy tradycyjnej kuchni: grochówkę i bigos. Prawdziwą frajdą były zakręcone ziemniaki, po które ustawiła się kilkumetrowa kolejka. Atrakcją pikniku były w ystępy ostrowieckich zespołów: ?Master Team? i ?Champion?, które zachęcały do wspólnych tańców. Radosnemu świętowaniu towarzyszyło oddanie nowego placu zabaw oraz boiska wielofunkcyjnego przy budynku szkoły. Poświęcenia nowych obiektów dokonał ks. dziekan Jan Butryn.


To duże wydarzenie dla placówki. Dzięki prężnej działalności stowarzyszenia i dużemu zaangażowaniu dyrekcji szkoły, udało się pozyskać środki na nowe urządzenia zabawowo -rekreacyjne. Maluchy już wypróbowały domki ze ślizgawkami, zaś starsza młodzież i dorośli rozgrywali pierwsze mecze w piłkę nożną. Do późnych godzin wieczornych nikt nie stracił ducha radości i dobrej zabawy podczas obchodów. Wśród gości specjalnych byli: Kawaler Orderu Uśmiechu Marian Osuch, odznaczony Orderem Uśmiechu oraz przewodnicząca Rady Miasta, Irena Renduda -Dudek.
To już czwarty rok działalności placówki pod auspicjami stowarzyszenia. Dziś nikt nie ma wątpliwości, że był to dobry wybór. Szkoła pięknieje z każdym rokiem, poszerza swoja bazę edukacyjną i sportowo -rekreacyjną. Obecnie w zajęciach uczestniczy ponad 140 uczniów. To niezwykłe miejsce, nie tylko zdobywania wiedzy i kreatywnego rozwoju, ale także integracji mieszkańców dzielnicy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *