Pół wieku przez życie

W Ostrowieckim Urzędzie Stanu Cywilnego Złote Gody obchodzili: Państwo Wiesława i Marek Majowie, Państwo Teresa i Jan Podsiadło, Państwo Ewa i Wiesław Barańscy, Państwo Halina i Zygmunt Prejsowie, Państwo Jolanta i Kazimierz Rokoszny, zaś Kamienne Gody – Państwo Helena i Henryk Jaśkiewiczowie.

Państwo Majowie poznali się w Spółdzielni Inwalidów. Pobrali się w 1967 r. Pani Wiesława swoją karierę zawodową związała z edukacją. Jako absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, pracowała jako nauczycielka, później piastowała stanowisko wicedyrektora szkoły, następnie naczelnika wydziału oświaty ostrowieckiego magistratu oraz dyrektora CKU. Pan Marek swoje życie zawodowe związał z ostrowiecką hutą. Dziś obydwoje są na emeryturach. Wciąż realizują swoje pasje. Są rodzicami Katarzyny i Dariusza oraz cieszą się obecnością wnucząt: Natalii, Dominiki i Sebastiana.
Państwo Podsiadło są rodowitymi ostrowczanami. Pani Teresa po ukończeniu Technikum Odzieżowego w Kielcach, podjęła pracę w ?Wólczance?. Pan Jan zaś zawodowo związany był z Ostrowieckim Kombinatem Budowlanym. Pan Jan grał w zespole muzycznym na akordeonie podczas młodzieżowych potańcówek, na które przychodziła Pani Teresa. Tak też poznali się Państwo Podsiadło. Pobrali się w latem 1967 r. Są rodzicami dwóch córek: Beaty i Agnieszki oraz szczęśliwymi dziadkami Mai, Jakuba i Michała.
Państwo Ewa i Wiesław Barańscy poznali się podczas meczu na stadionie KSZO. Pani Ewa , absolwentka II LO była nauczycielką szkoły podstawowej Nr 2, zaś Pan Wiesław, jako absolwent Technikum Hutniczego, swoją karierę zawodową związał z ostrowiecką hutą. Państwo Barańscy wychowali troje dzieci ?Anettę, Iwonę i Jacka, są także szczęśliwymi dziadkami czworga wnucząt: Kingi, Wiktorii, Karoliny i Weroniki.
Państwo Prejsowie znali się od dzieciństwa. Ich rodzice byli znajomymi, a oni jako dzieci chodzili razem do Szkoły Podstawowej Nr 8. Pani Halina ukończyła Technikum Ekonomiczne i swoje życie zawodowe związała z ostrowiecką hutą, potem z cementownią ?Ożarów?, dalej z ostrowieckim PKS. Pan Zygmunt po ukończeniu Technikum Hutniczego rozpoczął pracę w hucie, później pracował w śląskiej kopalni ?Pniówek? i cementowni Ożarów. Przebywał także na kontraktach zagranicznych.
Państwo Prejsowie pobrali się zimą 1967 r. Mają dwoje dzieci: Joannę i Dariusza oraz cieszą się obecnością wnucząt: Pauliny, Damiana, Kacpra i Filipa.

Państwo Rokoszny poznali się na potańcówce, latem 1966 r. Pani Jolanta podjęła pracę jako kucharka w PSS Społem, zaś Pan Kazimierz swoją karierę zawodową związał z ostrowiecką hutą, gdzie pracował jako wartownik straży przemysłowej. Pobrali się jesienią w 1967 r. w Szewnie. Przez pierwsze dziesięć lat mieszkali w miejscowości Kurzacze. Potem przeprowadzili się do Ostrowca Św. Mają dwoje dzieci: córkę Karolinę i syna Mariusza i są dumnymi dziadkami: Zuzanny, Julii, Bartosza i Olafa.
Szacowni jubilaci podczas uroczystości złożyli sobie wzajemnie podziękowania za wspólnie przeżyte lata. Gratulacje odebrali także od prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego i kierownik ostrowieckiego USC, Sylwia Janik. Jubilaci zostali uhonorowani medalem Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Jak zgodnie twierdzili jubilaci, dewizą na udane życie małżeńskie są wyrozumiałość, szczerość i sztuka kompromisu, bo to wielki dar i zaszczyt móc i umieć być z drugą osobą. Podczas uroczystości nie zabrakło życzeń i gratulacji od najbliższych, toastów, a także łez wzruszenia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *