Elkom Trade S.A. pierwszym inwestorem na gminnych działkach (wizualizacje)

Funkcjonująca w Ostrowcu Świętokrzyskim już od ponad 45 lat firma Elkom Trade jest pierwszym inwestorem, który nabył tereny przy ulicy Bałtowskiej z zasobów Gminy Ostrowiec w celu budowy nowoczesnego zakładu produkcyjnego.
Inwestycja jest obecnie na etapie wyłonienia wykonawcy hali produkcyjnej oraz zaplecza socjalno ?biurowego.
Spółka, choć pozyskała teren przed kilkoma miesiącami, dość oszczędnie informowała o całym przedsięwzięciu, jednak już w czerwcu w mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze wzmianki na ten temat.
– Na tę wiadomość czekaliśmy z niecierpliwością – czytamy na profilu firmy. Wreszcie wzniesienie nowej hali produkcyjnej wraz z zapleczem socjalno ?biurowym weszło w fazę realizacji ? uzyskaliśmy prawomocną decyzję o pozwoleniu na budowę.

Nowa fabryka zlokalizowana będzie przy ul. Bałtowskiej w granicach administracyjnych miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie terenów Huty CELSA, ok. 4,5 km od ul. Targowej. Obszar ten znajduje się w Podstrefie Ostrowiec Świętokrzyski Specjalnej Strefy Ekonomicznej ?Starachowice?.
Firma Elkom Trade S.A. specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości systemów logistyczno-magazynowych.


– Przodujemy w technologii produkcji: pojemników magazynowych z drutu, nadstawek, rollkontenerów, a także stojaków i stelaży. Zajmujemy się również kompleksowym zarządzaniem opakowaniami rotującymi od opracowania i produkcji optymalnego nośnika po serwis i usuwanie zanieczyszczeń z pojemników na automatycznej linii myjącej – wyliczają.
Warto wspomnieć, że Elkom Trade S.A. ma swych kontrahentów niemal na wszystkich kontynentach. Z systemów logistycznych, które powstają w Ostrowcu Świętokrzyskim, korzystają odbiorcy zarówno w Europie, Azji, Afryce, jak i obu Amerykach.
Szczegóły inwestycji w Ostrowcu Świętokrzyskim powinniśmy poznać po wyłonieniu jej wykonawcy. Na tę chwilę wiadomo, że nowe przedsięwzięcie jest częściowo finansowane ze środków unijnych, a także to, że w wyniku realizacji projektu zostanie rozszerzony asortyment oferowanych przez Elkom Trade produktów.
W związku ze swymi planami rozwojowymi firma prowadzi ciągły nabór pracowników na różne stanowiska. Poszukiwani są miedzy innymi: operatorzy maszyn CNC, spawacze, pracownicy produkcyjni ze znajomością rysunku technicznego oraz handlowcy władający językami obcymi: w szczególności niemieckim lub francuskim.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *