W ?Chreptowiczu? artystycznie w Święto Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich osób związanych ze szkołą, nie tylko nauczycieli i uczniów. W ramach tego uroczystego dnia uczniowie klasy 2A z wychowawcą Małgorzatą Słowik oraz nauczycielką języka polskiego  Barbarą Podsiadło przygotowali zabawne widowisko dla nauczycieli oraz swoich kolegów. Humorystyczne przedstawienie pt. „Kocham cię, szkoło” było udaną parodią znanego teleturnieju i okazało się strzałem w dziesiątkę!

Na scenie brylowały dwie drużyny: humanistów ? Anna Zdyb, Agnieszka Mierzejewska, Wiktoria Załuska, Natalia Bęben pod wodzą Kariny Zakrzewskiej oraz ścisłowców ? Natalia Stryjaś, Karolina Mazur, Julia Kowalczyk, Angelika Mendyk na czele z Leną Król. Warto wspomnieć o samym prowadzącym spektakl – Krzysztofie Rogozińskim, który zamienił szkolną akademią w prawdziwe show. Uczniowie zmierzyli się z wieloma konkurencjami, m.in zabawą w słowa, w której zadaniem było ułożenie wyrazu, będąc ubranym w pudełko, bądź urodziny, kiedy odpowiadając poprawnie na pytanie, pozbywało się z rąk tykającej bomby. Ważnym elementem całego przestawienia były też sceny z przeszłości i przyszłości, które pokazywały, jak w okresie II Wojny Światowej wyglądało nauczanie oraz jak może się ono zmienić dzięki nowym technologiom. W cieniu artystów pracowali ci, którym klasa zawdzięcza sprawny przebieg uroczystości: scenografowie Dominika Salwa i Kacper Czekaj  oraz obsługujący sprzęt Klaudiusz Pytlak.

Na finał klasa wraz z nauczycielką Agnieszką Kowalską przygotowała piosenkę Anny Wyszkoni Biegnij przed siebie, a do śpiewu zaprosiła publiczność. Spektakl spotkał się z ogromną sympatią widzów i został nagrodzony gromkimi brawami.

Po programie artystycznym przewodniczący  Samorządu  Uczniowskiego – Kasia Pacholczak, Julia Łata i Filip Płatek – wręczyli  wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły symboliczną różę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *