Kolonia Robotnicza ma świetlicę (zdjęcia)

Po długich latach oczekiwań Samorządowa Rada Osiedlowa Kolonia Robotnicza w Ostrowcu Świętokrzyskim może pochwalić się własną siedzibą. Zlokalizowany w sąsiedztwie Orlika przy ulicy Chopina obiekt został wykonany w technologii budownictwa modułowego, przez jedną z ostrowieckich firm, która jest liderem w tej branży.

– Dzisiaj należą się słowa podziękowania dla lokalnej społeczności, a szczególnie dla przewodniczącego tutejszej rady Andrzeja Pałki, bo to jego determinacja przy wsparciu wielu osób zaowocowała powstaniem tego obiektu- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Przedsięwzięcie przez lata rodziło się w bólach, ale każdy przyzna, że finał jest imponujący.

Podczas uroczystego otwarcie obiektu, w którym obok  przedstawicieli władz miasta, duchowieństwa, rady osiedla Kolonia Robotnicza, prezesów spółek miejskich i oczywiście mieszkańców osiedla prezydent po raz kolejny zaakcentował, że ceni sobie współpracę z radami osiedlowymi, które faktycznie pomagają w kierowaniu samorządem.

– Niejednokrotnie korzystam z doświadczenia osób tworzących rady osiedlowe, zależy mi na jak najlepszej współpracy stąd pomysł na realizację programu ?Osiedle Od Nowa?, który zmienia nasze najbliższe otoczenie- mówi prezydent.

Włodarz miasta nie wyklucza ewentualnych dalszych przedsięwzięć, które zostaną wykonane w technologii budownictwa modułowego.

– Świetnie się stało, że to lokalna firma zrealizowała to przedsięwzięcie-  mówi Jarosław Górczyński. To niejako i wizytówka tego producenta, który na rynek krajowy wprowadza rozwiązania, tak doskonale sprawdzające się w wielu europejskich krajach.

Atuty nowej siedziby rady osiedlowej Kolonia Robotnicza, mieszkańcy będą mogli poznać już w niedzielę, bowiem tam ulokowana została siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 31.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *