Nagrody w dziedzinie kultury dla Joanny Kępy i Moniki Wielińskiej

Nagrodę Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w dziedzinie kultury w 2018 roku otrzymały dwie panie.

Nagrodę w wysokości 10 tys. zł za wieloletnią działalność artystyczną i sportową, wkład w tworzenie, rozwój i krzewienie fitness i kulturystyki, rekreacji  ruchowej oraz  akrobatyki sportowej wśród ostrowczan oraz promocję Ostrowca Świętokrzyskiego  w kraju i za granicą  otrzymała Joanna Kępa – instruktor  fitness i kulturystyki, rekreacji  ruchowej oraz  akrobatyki sportowej, szkoleniowiec  fitnessu  gimnastycznego w Uczniowskim Klubie Sportowym Black & White  Ostrowiec Świętokrzyski.

Za wieloletnią działalność artystyczną, wkład w tworzenie, rozwój i krzewienie tańca nowoczesnego wśród ostrowczan oraz promocję Ostrowca Świętokrzyskiego w kraju i za granicą nagrodę w wysokości 8 tys. zł otrzymała Monika Wielińska – założycielka Studia Tańca i Rozwoju Ruchowego 3 YOUR MIND, główna instruktorka i choreograf.

Joanna Kępa

– instruktor  fitness i kulturystyki, rekreacji  ruchowej oraz  akrobatyki sportowej,

– szkoleniowiec  fitnessu  gimnastycznego w Uczniowskim Klubie Sportowym Black  & White  Ostrowiec Św.

Praca trenerska  J.Kępy   rozpoczęła się w 2009 roku i od początku  ściśle była związana z aktywnością sportową córki Aleksandry, która  postanowiła ćwiczyć  gimnastykę i fitness.  W 2010 roku po raz  pierwszy  pięcioosobowa grupa jej podopiecznych   uczestniczyła  w zawodach- Mistrzostwach Polski w Fitness .   Rok w rok  liczba dzieci, które chcą  ćwiczyć pod okiem  pani  Joanny  stale rośnie. W 2018  roku  w Mistrzostwach  Polski  wzięło  udział   już 46  osób,  a no co dzień trenuje ich ponad 100.

Sukcesy i złote  medale  na zawodach  krajowych dały przepustkę  do  udziału w zawodach  międzynarodowych.

Przez  minione  9 lat  pracy   podopieczne  p. Joanny  promują  Ostrowiec  Świętokrzyski w różnych  zakątkach  świata:   w Rydze na  Łotwie, Brnie i Opavie w Czechach, Bratysławie na Słowacji, Debreczynie i Budapeszcie na Węgrzech, Nowym Sadzie w  Serbii, Barcelonie i St Susannie w Hiszpanii, na Dominikanie, w Baku,  Irkucku w Rosji,  Hong-Kongu, XiAn w Chinach, w Kolumbus w USA, a w grudniu tego roku wystąpią jeszcze w Ekwadorze.

We wszystkich imprezach  międzynarodowych  podopieczni  p. Joanny  docierają do finału i zajmują czołowe  lokaty. Największe sukcesy  międzynarodowe osiągnęli  Aleksandra Kępa  wygrywając zawody Arnolda Schwarzeneggera w Stanach i Hong-Kongu oraz Dominik Jewiak, Kacper Delegiewicz,  Gabriela Klepacz i Natalia Bugajska. O  tych sukcesach  było głośno  w  mediach  ogólnopolskich – w programach  Dzień dobry TVN i Pytanie na Śniadanie –  co niewątpliwie stanowiło wyjątkową promocję naszego  miasta.

-Treningi z tymi cudownymi  dziećmi  nadają sens  mojemu życiu, to pasja która jest moim sercem, a jak wiadomo bez niego nie da się żyć –  powiedziała nam  Joanna Kępa, której zabrakło na uroczystości, ponieważ przebywa z juniorami na kolejnych zawodach  Mistrzostwach  Polski w Fitness  w Gorzowie  Wielkopolskim.

Nagrodę w jej imieniu odebrała Olga Delegiewicz, przyjaciel  klubu Black & White,  mama  Kacpra  Delegiewicza –  srebrnego  medalisty  Mistrzostw Europu i brązowego Mistrzostw Świata w fitness gimnastycznym dzieci.


Monika Wielińska

–  dwukrotna Mistrzyni Polski w kat. Dance Freestyle, była tancerka Kieleckiego Teatru Tańca, od 2007 roku dyplomowany instruktor tańca Hip Hop, absolwentka Kursu Choreografii Scenicznej w Krakowie, licencjonowany instruktor ZUMBA, sędzia krajowy federacji World Artistic Dance Federation.

Przygodę z tańcem rozpoczęła prawie 30 lat temu. Przez wiele lat zdobywała doświadczenie w różnych technikach i stylach tanecznych: jazz, funky jazz, street dance, hip hop, house, dancehall itd. Od kilku lat regularnie szkoli się w USA, głównie w Debbie Reynolds Dance Studio i Movement Lifestyle w Los Angeles, gdzie pobiera lekcje u najlepszych światowych instruktorów i choreografów. Prowadzi szkolenia i warsztaty na terenie całego kraju, a choreografie, które stworzyła, niejednokrotnie zdobywały najlepsze miejsca na prestiżowych ogólnopolskich turniejach tanecznych.

Od 10 lat związana z Ostrowcem Świętokrzyskim.

W 2008 roku rozpoczęła współpracę ze Szkołą Tańca Progres, gdzie przez kilka lat była instruktorem i choreografem grup młodzieżowych.

Pod jej okiem wyrosło wielu niesamowitych tancerzy.

We wrześniu 2015 roku Monika założyła Studio Tańca i Rozwoju Ruchowego 3 YOUR MIND i od samego początku działalności jej tancerze zajmują czołowe miejsca na prestiżowych ogólnopolskich turniejach tanecznych. Największe osiągnięcia to:

– Dwukrotny laureat plebiscytu SCYZORYKI w kat. Taniec

– podwójne Mistrzostwo Europy w kat, Urban Street Dance federacji WADF w 2016 roku

– vice Mistrzostwo Świata i dwukrotne Mistrzostwo Świata w kat. Urban Street Dance Showcases fed, WADF (World Artistic Dance Federation)

– Mistrzostwo I II wicemistrzostwo Świata w kat. Solo Junior, oraz Wicemistrzostwo Świata  w duecie w 2017 roku

W tym roku grupa 3 YOUR MIND została laureatem wieloetapowego wojewódzkiego przeglądu i zdobyła tytuł TALENTU ŚWIĘTOKRZYSKIEGO.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *