„Spotkanie z Europą” w ZS Nr 1 (zdjęcia)

W Zespole Szkół Nr 1 im. M. Kopernika w Ostrowcu Św. odbyła się Międzynarodowa Konferencja ?Spotkanie z Europą?.  Konferencja była podsumowaniem rezultatów dwóch projektów realizowanych w szkole w ramach Programu Erasmus+:  ?Praca, nauka, doświadczenie europejskie ? staż zawodowy uczniów ZS Nr1 w Ostrowcu Świętokrzyskim?  i ?Spotkanie z Europą ? szkolenie językowe dla nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowcu?.

W konferencji wzięli udział uczestnicy projektów: 20 uczniów klas trzecich i czwartych Technikum Nr 1 kształcący się w zawodach technik hotelarz, technik spedytor, technik żywienia i usług gastronomicznych, 10 nauczycieli j. angielskiego i przedmiotów zawodowych, przedstawiciele Narodowej Agencji ? Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji dysponującej funduszami programów unijnych i Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Specjalnym gośćmi byli przedstawiciele instytucji partnerskich, z którymi szkoła współpracuje przy realizacji projektów od wielu lat. Osobiście zaszczycili nas swoją obecnością dyrektor i menadżer organizacji CONSUE PORTUGAL z Setubalu ? pani Eugenia Turcan i pan Josimar Gomes. Dzięki nowoczesnym możliwościom komunikacji w konferencji uczestniczyli też przedstawiciele włoskiego biura międzynarodowej firmy ETN ? Sistema Turismo z Rimini ? pani  Vasiliki Karagkouni- koordynator agencji, pan Stefano de Bonis, pan Stratos Diakatos i pani Katarzyna Gawronek.

Na konferencję przybyli też zaproszeni goście: pan Antoni Maciejko- naczelnik Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych, pan Jarosław Piotr Kopański ? członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, pan Robert Filipczak reprezentujący Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty, dyrektorzy ostrowieckich szkół średnich ?pani Anna Trojanowska z SMS w Ostrowcu i pan Czesław Golis z ZS Nr 3 oraz nauczyciele reprezentujący ZS Nr2 i CKZiU, a także dyrekcja ZS Nr1 ? pani Agnieszka Kutera, pani Małgorzata Węglewicz i pan Andrzej Świć.

Uczestnicy projektów zaprezentowali korzyści z udziału w stażach i kursach oraz rezultaty wynikające ze zdobytych doświadczeń. Pan Josimar Gomes oraz przedstawiciele Sistema Turismo zaprezentowali swoje organizacje i przedstawili możliwości współpracy. Pani Marta Affeltowicz z Narodowej Agencji omówiła zasady aplikowania w ramach różnych akcji prowadzonych w Programie Erasmus+ i wręczyła uroczyście uczestnikom obu projektów dokumenty Europass, które są uznawane w całej Europie jako potwierdzenie zdobytych umiejętności i doświadczeń. Pani Aneta Bródka z ŚCDN zachęcała do udziału w pracach nad projektami Erasmus+, które stwarzają różne możliwości rozwoju zarówno uczniom jak i nauczycielom.

Po części oficjalnej uczestnicy i goście zostali zaproszeni na obiad, który był jednocześnie prezentacją umiejętności kulinarnych zdobytych we Włoszech przez uczestników stażu uczniowskiego.

Konfrencję przygotowały koordynujące projekty nauczycielki ZS Nr1 ? panie: Marta  Jarecka, Dorota Jaros, Ilona Marzec, Dorota Mazan i Iwona Pietrzyk. Nad działaniami kulinarnymi i obsługą czuwał niezastąpiony zespół nauczycieli ? panie:  Małgorzata Dyjach, Bożena Filipczak, Edyta Jamróz, Bożena Mazik, Danuta Moskalewicz i Ewa Skręt.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *