Radosne świętowanie 100-lecia niepodległości w ?Chreptowiczu? (zdjęcia)

W stulecie odzyskania niepodległości szkolne obchody narodowego wydarzenia połączyły ?Chreptusów? w jedną biało-czerwoną rodzinę. Wspólne świętowanie w Liceum Ogólnokształcącym nr II im. Joachima Chreptowicza rozpoczęło się narodowym tańcem. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, przy dźwiękach muzyki poloneza cała szkolna społeczność z patriotycznymi kotylionami na piersi przemierzyła szkolne korytarze i dotarła tanecznym krokiem do zewnętrznego dziedzińca szkoły. Tam, po krótkim przemówieniu dyrektora szkoły Sławomira Miszczuka, wszyscy entuzjastycznie zaśpiewali hymn narodowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję ogłoszoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głównym punktem patriotycznych obchodów był przygotowany program artystyczny podejmujący zagadnienie narodowej tożsamości w kontekście najważniejszych wątków historii Polski za czasów zaborów oraz drogi wiodącej do niepodległości.

W spektaklu przygotowanym przez wychowanków pani Małgorzaty Ordowskiej zachwyciło wszystko: ideowa wymowa, stroje, dekoracje, po mistrzowsku odegrane role zarówno przez młodzież, jak i przez zaproszonych do występu dyrektora szkoły Sławomira Miszczuka wcielającego się w postać Józefa Piłsudskiego i księdza Piotra Sołdygę grającego biskupa.

Pełne wzruszeń i optymistycznych refleksji widowisko, wsparte finansowo przez Towarzystwo Absolwentów, zakończyło szkolne obchody radosnego w dziejach Polski święta.

Warto jeszcze dodać , że w uczczenie przez LO Nr II setnej rocznicy odzyskania niepodległości zaangażowali się uczniowie z dziennikarską pasją. Julia Łata, Martyna Hamera i Dominik Jewiak realizowali w tym dniu okolicznościowy program telewizyjny oparty na wywiadach i rejestracji szkolnych obchodów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *