Campus France w ?Broniewskim?

Campus France to państwowa agencja działająca przy Ambasadzie Francji i Instytucie Francuskim w Polsce na rzecz promowania wśród uczniów nauki języka francuskiego i francuskiego szkolnictwa wyższego.

Od bieżącego roku szkolnego Liceum ?Broniewskiego? należy do sieci korespondentów Campus France, a w szkole otwarto właśnie Centrum Informacji Agencji. Dnia 13 listopada w murach szkoły odbyło się, wpisujące się w ogólnopolską akcję Dni Campus France, spotkanie z jej koordynatorem p. Elizą Łuczyńską. W spotkaniu zorganizowanym przez dyrektora szkoły Roberta Wardę i nauczyciela języka francuskiego Alicję Samot oprócz młodzieży z Broniewskiego uczestniczyli także zainteresowani nauką francuskiego i studiami w tym kraju uczniowie ?Staszica?, ?Chreptowicza? i I LO w Starachowicach wraz z nauczycielami Joanną Gibalską i Edytą Kaptur. Prezentacja przygotowana przez Elizę Łuczyńską dotyczyła perspektyw jakie czekają na osoby uczące się języka francuskiego i budowania ścieżki kariery zawodowej z tym językiem.

Uczniowie mogli dowiedzieć się dlaczego warto wybrać Francję jako miejsce swoich studiów, jakie typy uczelni tam funkcjonują i z jakich programów stypendialnych mogą skorzystać. Również w Polsce, na ponad 70 kierunkach, istnieje obecnie możliwość studiowania po francusku i zdobycia podwójnych polsko-francuskich dyplomów dwóch prestiżowych uczelni. Prezentacja, w której wzięło udział blisko osiemdziesiąt osób spotkało się z dużym zainteresowaniem, a część uczestniczących w niej uczniów już planuje związać swoją przyszłość z językiem francuskim.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *