Świątecznie w ?Staszicu?

W Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. St. Staszica odbyła się kolejna edycja  Międzyszkolnego  Konkursu  Kolęd i Pastorałek w językach  romańskich organizowanego od 2010 roku  przez Patrycję Kosmacińską, nauczycielkę języka  hiszpańskiego i panią Joannę Gibalską, nauczycielkę języka francuskiego.  

W konkursie, którego celem było promowanie języków romańskich oraz popularyzacja kolęd i pastorałek, wzięli udział uczniowie szkół ze Starachowic i z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wśród opiekunów uczniów byli  nauczyciele języka francuskiego: Edyta Kaptur, Alicja Samot i Joanna Gibalska oraz  języka hiszpańskiego: Ewa Bińczak, Marta Kałuża i Patrycja Kosmacińska

 W kategorii szkoły podstawowe  i  gimnazja I  miejsce i nagrodę specjalną  zdobyła  ? Aleksandra Kosiak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 im. Orląt Lwowskich w Ostrowcu Św. (kolęda w j. hiszpańskim).

W kategorii szkól średnich: język francuski  I miejsce wyśpiewała Agnieszka Głowacka z I LO im. T.Kościuszki w Starachowicach, II miejsce Dominika Bugajska i  III miejsce Wiktoria Grudzień -uczennice  LO Nr II im. J. Chreptowicza. Wyróżnienia otrzymali: Rozalia Kocjan z LO Nr III im. Wł.Broniewskiego i duet Klaudia Nowak i Julia  Ostatek z I LO im. T.Kościuszki w Starachowicach

W kategorii język hiszpański I miejsce przypadło w udziale Zofii Pacholczak z LO Nr II im. J. Chreptowicz, a II miejsce ex aequo  zajęły Agata Sobólska z LO Nr I im. St.Staszica i Paulina Nowak z I LO im. T. Kościuszki. III miejsce zajął w składzie: Anna Winczakiewicz, Aleksandra Adamus, Julia Zając, Aleksandra Mazur i Renata Kaczmarczyk z LO Nr II im. J. Chreptowicza. Wyróżnienia zdobyli Krystian Rostek i zespól w składzie: Anna Pióro, Julia Tuchowska, Olga Surowiec, Julia Kwiecień i Weronika Wzorek  z LO Nr II im. J. Chreptowicza oraz Julia Wypchło z LO nr I im.St.Staszica.

Rozdanie nagród, dyplomów i wyróżnień odbyło się w obecności dyrektora Dariusza Kaszuby, który wręczył również podziękowania wymienionym  nauczycielom, przygotowującym uczniów do konkursu. W roli konferansjerów wystąpiły Paulina  Wójcik i Natalia Snop, a nad stroną techniczną czuwali kolejno Mateusz Pawelec, Jakub Kurek, Paweł Sobczyński, Kacper Chuchała. Piękną dekorację wykonała Donata Maj, a zdjęcia  Izabela Otręba.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *