Olga Kotarba ? ?Położna na medal?

Znana i niezwykle lubiana przez swe pacjentki Olga Kotarba, pracownica ostrowieckiego Centrum Medycznego ?Opiekun?, położna POZ i środowiskowa, kontynuująca naukę na studiach II stopnia na Wydziale Nauki o Zdrowiu Uniwersytetu im. Kochanowskiego, została powtórnie nominowana do ogólnopolskiego plebiscytu ?Położna na medal?, organizowanego od 5 lat przez Akademię Malucha Alantan.

 

Warto dodać, iż w ubiegłorocznej IV edycji tej ogólnopolskiej kampanii społeczno ?edukacyjnej, Olga Kotarba pod względem oddanych głosów zajęła pierwsze miejsce w skali naszego województwa. Poparło ją w plebiscycie kilkaset kobiet.
Nasza kandydatka ma dużą szansę na powtórne wyróżnienie. Świadczą o tym wyjątkowo pochlebne opinie jej podopiecznych, ciężarnych kobiet, które przygotowuje do ich najważniejszej w życiu roli – matki.
Oto co mówią pacjentki o swej kandydatce do tytułu ?Położnej na medal?, która z wielkim sercem i poświęceniem opiekuje się nimi w szkole rodzenia, aż do przyjścia na świat ich dziecka.
-Olgę Kotarbę poznałam na zajęciach w szkole rodzenia ?mówi Ewelina Demko. Zaimponowała mi swą wiedzą, doświadczeniem i temperamentem. Książkowa wiedza o przebiegu ciąży, porodzie i połogu bez jej cennych porad i wskazówek z całą pewnością nie pozwoliłaby mi w pełni cieszyć się z macierzyństwa i tak pięknie go przeżywać. Doceniam Olgę za to, że będąc silną i mądrą kobietą, wyciąga pomocną dłoń do innych kobiet, zwłaszcza do tych, które debiutują w roli matki, jak ja, dzieląc się z nimi swoją wiedzą i pasją. To piękne, kiedy kobiety tak mocno się wspierają i jednoczą siły w tak szczytnym i ważnym celu, jakim jest wychowanie małego szczęśliwego człowieka.
Była moim ogromnym wsparciem, kiedy dowiedziałam się o cukrzycy ciążowej. Razem z lek. Krzysztofem Wysockim zadbali o moją malutką Zosię, która przyszła na świat pełna wigoru i zdrowia. Dziś z perspektywy dwóch lat, pełnych absolutnie najróżniejszych doświadczeń, mam pewność, że dzięki jej pomocy i wiedzy, którą mi przekazała, jestem w stanie sprostać każdemu nowemu wyzwaniu, które co dzień stawia przede mną moja córeczka. Choć zajęcia w szkole rodzenia już dawno się skończyły, ja jednak wciąż czuję jej opiekuńczą dłoń na ramieniu. I wiem, że zawsze mogę zadzwonić z każdym problemem. Olga to niezwykła położna, która lubi swój zawód tak bardzo, jak bardzo lubi ludzi, zwłaszcza tych najmniejszych. Cieszę się, że wygrywa kolejne plebiscyty, ponieważ w pełni na to zasługuje. Zawsze będę jej kibicować!
-Jestem kobietą, która sporo przeszła, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie ?mówi kolejna podopieczna, Agnieszka Janda. Jak każda z nas mam swoje marzenia, te małe i te duże, najważniejsze. Największym moim marzeniem jest zostać matką. Od czasu, kiedy staram się o dziecko, towarzyszy mi ktoś wyjątkowy. Położna, do której mogę zwrócić się z najbardziej wstydliwymi pytaniami, na której pomoc zawsze mogę liczyć. Najważniejsze jest dla to, że mogę liczyć na jej dobrą i szczerą rade, wyjaśnienie wątpliwości i przede wszystkim rozmowę. Jest to osoba tak ciepła, cierpliwa i w dodatku kompetentna, że powinna być przez wszystkich doceniana. Przychodząc do Olgi obserwuję, jak traktuje innych ludzi, pacjentki, chciałabym, żeby tak było wszędzie.
My jako kobiety jesteśmy bardzo silne, ale potrzebujemy kogoś, kto okaże nam serce i da wsparcie; taka właśnie jest Olga – serce ma na dłoni. Cenię ją bardzo za chęć pomocy, cierpliwość, szczerość i to wielkie serce, które okazuje innym. Gdyby nie rozmowy z nią i nadzieja, którą mi dała, ciężko by mi było dalej walczyć o swoje marzenie. Chciałabym spotkać na swojej drodze więcej takich osób.
Plebiscyt ?Położna na medal? trwa. Głosy można jeszcze oddawać do końca grudnia br. Szczegóły na stronie internetowej www.poloznanamedal2018.pl. Zagłosujmy więc na naszą kandydatkę w uznaniu za jej oddanie i wielkie serce okazywane podopiecznym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *