Zarządzał skutecznie i zawsze z sercem

Z końcem 2018 r. Dyrektor Generalny Prezes Grupy Ożarów SA, Andrzej Ptak przechodzi na emeryturę.

Przez 27 lat był głównodowodzącym Cementowni Ożarów i Grupy Ożarów SA. Zostanie zapamiętany jako Prezes, który miał ?Serce jak na dłoni?. Jego wiedza nie pójdzie w zapomnienie ? będzie służył Firmie w roli Przewodniczącego Rady Nadzorczej.
Pracę zawodową zaczął ponad 41 lat temu, przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej, zaczynając od stażysty. Błyskawicznie awansował, by na 27 lat (13 marca, jako 13. Prezes) objąć główny ster Cementowni Ożarów i Grupy Ożarów SA Jest absolwentem Akademii Górniczo ?Hutniczej w Krakowie (rocznik 1977). Jako Szef zawsze wiedział, do czego dąży. Dbał o Zakład, wysoką jakość produkcji, bezpieczne środowisko naturalne. Przez te minione 40 lat produkcja cementu rosła cały czas: I dekada – 11 mln ton, II ? 16 mln ton, III ? 20 mln ton, IV ? 28 mln ton. Łącznie Ożarów wyprodukował 75 mln ton cementu. Na Prezesurę Andrzeja Ptaka przypada 60 mln ton wyprodukowanego cementu.
Andrzej Ptak chłonął jak gąbka wszelkie nowinki techniczne nie po to, by zrobić karierę, ale by wykorzystać je dla dobra kierowanego Zakładu. Nawiązywał liczne kontakty biznesowe. Służbowo przejechał kawał świata. Zdobył wysoką pozycję w Firmie i uznanie kolegów z Zarządu oraz Właścicieli i Zarządzających koncernem CRH.

W nie mniejszym stopniu jak o Zakład, Andrzej Ptak dbał o wszystkich pracowników ? o ich miejsca pracy, o ich rozwój. Przeprowadził Zakład i ludzi przez trudny czas prywatyzacji. Stąd właśnie wzięło się powiedzenie, że Andrzej Ptak ma serce na dłoni.
Wiele sił i energii włożył w przewodniczenie Stowarzyszeniu Producentów Cementu. Skutecznie lobbował za budową w kraju dróg betonowych. Takie drogi, przy współpracy lokalnych samorządów, powstały także w powiecie opatowskim. Od samego początku dbał o lokalną społeczność o wszystkich ożarowian bez żadnego wyjątku. W nagrodę został Honorowym Obywatelem Ożarowa. W dniu 20 grudnia 2018 r. od burmistrza Ożarowa, Marcina Majchera, otrzymał statuetkę Dżentelmena.
Prywatnie troskliwy mąż, ojciec i wzorowy dziadek. Zawsze znajdował czas, aby zasłużyć na miłość najbliższych. Zapalony wędkarz. Andrzej Ptak odebrał wiele życzeń, w tym od najbliższych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *