Aktywny Senior 2019. Z gimnastyką przy muzyce w nowy rok

Od 9 stycznia Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński zaprasza ostrowieckich seniorów na cykl zajęć w ramach programu ?Aktywny Senior 2019?.
Przez pierwsze cztery miesiące zajęcia odbywać się będą w hali przy ul. Świętokrzyskiej 11 w środy, w godzinach od 16.00 do 18.00. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaproponuje seniorom różne formy aktywności fizycznej, które w ubiegłym  roku przypadły im szczególnie do gustu. W styczniu będą to zajęcia wzmacniające kręgosłup szyjny, piersiowy i lędźwiowy, mięśnie brzucha, ujędrniające ramiona, uda i inne partie ciała. Poprowadzi je instruktorka Małgorzata Kościelak. W lutym tematem przewodnim zajęć będzie taniec, w marcu joga, a w kwietniu lubiana przez seniorów tzw. ?mini siłownia?. Na każde zajęcia seniorzy powinni należycie się przygotować, zabierając ze sobą wygodny strój i obuwie, adekwatne do wykonywanej aktywności.
Tak jak w ubiegłym roku dzięki uprzejmości Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, autobus linii numer 1 będzie odjeżdżał spod hali o godz.18.15, a więc tuż po zakończeniu zajęć. Autobus nie jest bezpłatny, ale dostosowana została godzina jego odjazdu.


– ?Aktywny Senior to zdrowy Senior?, a dotychczasowy odzew ze strony naszych mieszkańców pokazał, że są także młodzi duchem ? mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński. -Chętnie uczestniczą w różnych formach proponowanych aktywności, potrafi ą się bawić i mają do siebie wiele dystansu. Musimy o nich dbać, żeby mogli nadal służyć radą i pomocą młodemu pokoleniu. Nie zapominajmy, że są nadal rodzicami i dziadkami, którzy mogą nas wiele nauczyć. Ich postawa jest godna podziwu. To nasi wspaniali ambasadorowie. Dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację kampanii ?Aktywny Senior? również w tym roku. Nasza propozycja to doskonała forma relaksu i oderwania się od codzienności. Taka forma spędzania wolnego czasu pozwala również na kontakty z innymi seniorami, dalszy rozwój zainteresowań oraz aktywny udział w życiu miasta. Ta akcja to nasz ukłon i podziękowanie dla ostrowieckich seniorów. Nie zapominamy jednak o młodszych grupach ostrowczan. Nie odpuszczamy i stale wychodzimy z ciekawymi propozycjami. W najbliższym czasie dzieci i rodziców zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na ferie. Ferie w mieście zapowiadają się naprawdę atrakcyjnie. Mamy też już wiele pomysłów i koncepcji na przygotowanie oferty skrojonej według potrzeb naszych mieszkańców, z którą zamierzamy wystartować w Ostrowieckim Browarze Kultury.
Przypomnijmy, że w styczniu 2018 roku z inicjatywy Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego ruszyły bezpłatne zajęcia dla seniorów w ramach programu ?Aktywny Senior 2018?. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaproponował ostrowieckim seniorom różne formy aktywności fizycznej, które od stycznia do grudnia odbywały się w Hali Sportowo ? Widowiskowej oraz w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. Przez osiem miesięcy (styczeń ? kwiecień, wrzesień ? grudzień) seniorzy uczestniczyli w zajęciach tanecznych, jogi oraz gimnastyki przy muzyce, a od maja do sierpnia gimnastykowali się, uczestniczyli w zajęciach nordic walking, grach zespołowych i nauce samoobrony w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. Odbywały się tam też zajęcia o charakterze prewencyjnym, prowadzone przez Straż Miejską i Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy. Każdorazowo zajęcia trwały dwie godziny, a uczestniczyło w nich od 50 do ponad 200 osób. Wszystkie formy aktywności przyciągały liczne grono uczestników. Zajęcia spotkały się z fantastycznym odzewem, przypadły do gustu seniorom i weszły w kalendarz cyklicznych zajęć sportowych, odbywających się w Ostrowcu Świętokrzyskim, dlatego na przełomie roku zapadła decyzja o kontynuacji akcji w 2019 roku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *