Kupujesz obiad i pomagasz!

Od kilku dni mieszkańcy mogą korzystać z Baru ?Anielskie Jadło? otworzonym na os. Stawki 56B.
To już drugi bar, którego inicjatorem jest ks. Paweł Anioł , dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pierwszy bar został otworzony na ul Kilińskiego w 2017 r. Obie placówki działają w ramach Fundacji ?Anielskie Skrzydła?.
Dochód z barów zostaje przeznaczony na jadłodajnię dla ubogich i bezdomnych, znajdującą się w centrum miasta. To bardzo duże wsparcie także dla ludzi starszych i samotnych, których niskie uposażenia nie pozwalają na codzienny gorący posiłek. Bar na ul. Kilińskiego wpisał się w klimat tej dzielnicy. Mieszkańcy chętnie z niego korzystają. Za dwudaniowy obiad płaci się 10 zł, a każdy zakupiony posiłek, to wsparcie dla najbardziej potrzebujących. Zainteresowanie jest duże i klientów nie brakuje. Sąsiedztwo firm powoduje, że wiele osób korzysta z formy zamówień tzw. ?na wynos?. Na początku bar wydawał około 100 posiłków, dziś jest ich już ok. 500.
Jak mówi ks. P. Anioł, kolejny bar to także dodatkowe miejsca pracy. Obecnie włącznie z kucharkami, magazynierami i innym personelem w barach pracuje 16 osób. W barach można także kupić chleb pieczony na naturalnym zakwasie, a dochód z jego sprzedaży także zasila jadłodajnię dla ubogich. W niedalekich planach kolejny taki bar ma powstać na os. Pułanki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *