Drakońskie kary nie wszystkich odstraszają. Nielegalny hazard kwitnie

Choć za działalność związaną z grami na automatach grożą drakońskie kary, a służby celno-skarbowe chwalą się rozbiciem kolejnych jaskiń nielegalnego hazardu, proceder nadal kwitnie.

Na przestrzeni ostatnich tygodni do naszej redakcji docierały sygnały o miejscach, gdzie mogą ewentualnie znajdować się nielegalne automaty. Ostrowczanie po tym, jak wskazali nam obiekt na os. Ogrody, teraz mówią o podobnych miejscach na osiedlu Rosochy w sąsiedztwie jednego z supermarketów, czy w samym centrum miasta.

– Takich miejsc na terenie Ostrowca jest kilka, nawet jak jedna z lokalizacji jest chwilowo zamknięta, to można skorzystać z innej, nie ma z tym najmniejszego problemu – mówi nam rozmówca pragnący zachować anonimowość.

Na ile więc skuteczne są działania służb celno- skarbowych, które przytaczają dane o zamknięciu miejsc nielegalnego hazardu?

– Ilość zajętych automatów w Ostrowcu Świętokrzyskim w 2018 roku zamknęła się liczbą 21 sztuk- mówi Joanna Kępa z Izby Administracji Skarbowej w Kielcach. W tym w czterech miejscach działalność zlikwidowano na stałe tzn. w tych punktach ponownie nie wstawiono automatów do nielegalnych gier hazardowych.

Jak się dowiadujemy, ilość zajętych automatów na terenie woj. Świętokrzyskiego w 2018 roku zamknęła się liczbą łącznie – 270 szt.

– W 2018 r. w związku z ujawnionymi przypadkami nielegalnych gier na automatach w Ostrowcu Świętokrzyskim sześciu osobom przedstawiono zarzuty urządzania i prowadzenia gier hazardowych wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych- informuje nas Izba Administracji Skarbowej w Kielcach. Zarzuty dotyczyły przestępstwa z art. 107 Kodeksu karnego skarbowego, za który grozi kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3. Podejrzani zajmowali się urządzaniem gier, ale również bezpośrednio obsługiwali lokale z automatami, umożliwiając udział w grach innym osobom.

Przypominamy, że w myśl obowiązujących przepisów za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara pieniężna wynosi 100.000 zł za każdy automat. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi również odpowiedzialność karna skarbowa tj. kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie (art. 107 par. 1 ustawy kks).

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Drakońskie kary nie wszystkich odstraszają. Nielegalny hazard kwitnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *