IV Ostrowiecka Gala Sportu, z powodu żałoby narodowej, przełożona na 31 stycznia

Zaplanowana na 18 stycznia (godz. 17.30) IV Ostrowiecka Gala Sportu, z powodu żałoby narodowej, odbędzie się w innym terminie. Organizatorzy postanowili przenieść święto ostrowieckiego sportu na 31 stycznia (czwartek), godz. 17.30.

Przypomnijmy, że w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Prezydent RP Andrzej Duda skierował do kontrasygnaty Prezesa Rady Ministrów rozporządzenie w sprawie wprowadzenia żałoby narodowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Żałoba będzie obowiązywać od piątku od godziny 17.00, to jest od momentu, w którym nastąpi wyprowadzenie trumny do Bazyliki Mariackiej w formie pochodu ulicami miasta, do soboty do godziny 19.00. W czasie żałoby narodowej flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.

Organizatorzy ustalając nowy termin IV Ostrowieckiej Gali Sportu musieli uwzględnić terminy występów ostrowieckich sportowców, meczów rozgrywanych w hali przy ulicy Świętokrzyskiej, a także innych imprez organizowanych w tym samym czasie na terenie miasta.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “IV Ostrowiecka Gala Sportu, z powodu żałoby narodowej, przełożona na 31 stycznia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *