Targowisko będzie mieć drugą wiatę handlową

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski chce w sąsiedztwie istniejącej już wiaty handlowej ?Mój Rynek? wznieść kolejną.
Na ogłoszony przetarg, który odbył się w czwartek, zgłosił się jeden oferent.
Zadanie o nazwie budowa wiaty handlowej oraz przebudowa, rozbudowa i nadbudowa budynku handlowo -usługowego oraz zmianę sposobu jego użytkowania na budynek biurowo -socjalny wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną przy ulicy Słowackiego w Ostrowcu Świętokrzyskim realizowana ma być w oparciu o unijne wsparcie zgodnie z programem pn. ,,Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno -kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego ? budowa zadaszenia części placu targowego?.
-Pierwsza już funkcjonująca wiata ?Mój Rynek? sprawdziła się doskonale zarówno w okresie letnich upałów, jesiennej słoty, jak i teraz przy zimowych temperaturach – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Jesteśmy zgodni, że należy podnosić jakość handlu na Targowisku Miejskim, które nadal mimo upływu lat nie traci ani handlujących, ani tych, którzy tutaj robią swoje zakupy. Na tę chwilę nie wiadomo, czy Gmina Ostrowiec Świętokrzyskim rozstrzygnie ostatecznie przetarg na realizację przedsięwzięcia, czy ogłosi kolejny, bowiem kwota zaoferowana jest wyższa od zaproponowanej przez samorząd.
W ramach rewitalizacji w najbliższych latach obok nowej wiaty czeka nas jeszcze utwardzenie i odwodnienie placu targowego, budowa łącznika ulic Chrzanowskiego i Targowisk Miejskich wraz z nowymi dwustoma miejscami parkingowymi.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Targowisko będzie mieć drugą wiatę handlową

 • 28 stycznia 2019 at 11:52
  Permalink

  Ale po co? Opłaty kosmos robią dla sprzedawców a i tak każdy idzie do gołe niebo do rumków

  Reply
 • 4 lutego 2019 at 19:03
  Permalink

  Masz racje ale tamat był wałkowany wiele razy i nasza władza nie widzi problemu doi sie z naszych a pozwala obcym .Polak musi miec działalnosc , obcy stoi bez tylko jednostki mają i to jeszcze stoi pod znakiem zapytania , straz miejska i inne instytucje mające to sprawdzac przybijają szufle z nimi i sa nietykalni. przyklad :nasz jak nie da paragonu do reki klientowi dostaje co najmniej 500 zł. obcy za brak działalnosci i faktur na towar dostanie 200 zł jeszcze jak zapłaci po wielu wyzwiskach tych co chcą mu mandat dac , a kpiną jest ze od strazy miejskiej jak juz cos dostaną to 50 zł za brak pozwolenia na działalnosc (ale babcia z pietruszką chcąca dorobic do emerytury na chodniku tez dostanie 50 zł tylko ile ona zarobi a ile obcy ) . argumentacja jednego z urzędnikow jest taka ze nie ruszają obcych bo mają z nich kase w postaci placowego tylko nikt nie zdaje sobie sprawy ze jak naszych nie bedzie to tamci im nawet grosza nie zapłacą a cale to targowisko utrzymują nasi sprzedajacy płacąc jako taki podatek vat i zus i inne daniny a tamci sprzedaja kradziony lub podrobiony towar zaplacą grosze i mają czyste pieniądze. Wszyscy o tym wiedzą od tych w urzędzie miasta po tych na targowisku tylko panuje dziwna zmowa milczenia i nic nierobienia . Jeden z naszych posłów obiecal sie tym zając ale jak wygrał wybory zapomniał co mówił

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *