Przedszkola firmy Climatic podbijają stolicę!

Firma Climatic, mająca na terenie Starej Huty w Ostrowcu Świętokrzyskim swój zakład produkcyjny, podbija stolicę przedszkolami wykonywanymi w technologii modułowej.
Obiekty powstają na halach produkcyjnych w naszym mieście.
W styczniu miało miejsce uroczyste otwarcie modułowego Przedszkola Nr 328 w dzielnicy Bielany w Warszawie, w której uczestniczyli m.in. prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski oraz burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk. Nowy budynek przedszkola posiada osiem sal wyposażonych w tablice multimedialne, a także sale do integracji sensorycznej oraz gimnastyczną i gabinet logopedy. Przedszkole zapewnia 200 miejsc dla najmłodszych.
– Program budowy modułowych przedszkoli to niezwykle istotne wydarzenie w naszej dzielnicy ?podkreślał podczas otwarcia obiektu burmistrz Grzegorz Pietruczuk. ? Do końca tego kwartału oddamy kolejne 3 nowe przedszkola, w tym 2 budowane w technologii modułowej. To ważne przedsięwzięcie, mocno wspierane przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego, o czym świadczy jego dzisiejsza wizyta na Bielanach. Również dla mnie niezwykle ważne jest realizowanie przełomowych projektów, przyjaznych społecznie i poprawiających komfort życia mieszkańców dzielnicy. Przedszkola modułowe to jeden z nich.


– Aktualnie znajdujemy się w trakcie realizacji budowy trzech przedszkoli modułowych na warszawskich Bielanach – przyznaje Łukasz Zawadzki z firmy ?Climatic?. To właśnie na początku stycznia zostało otwarte pierwsze z przedszkoli, mieszczące się przy ul. M. Dąbrowskiej 5A. Budynek został oddany do użytku po trwającej niespełna pół roku budowie oraz procedurze odbiorowej. W tym czasie udało się opracować dokumentację projektową, uzyskać pozwolenie na budowę, wyburzyć stary budynek przedszkola, sprefabrykować nowy budynek, wykonać prace budowlane oraz przeprowadzić kompletną procedurę odbiorową.
W bieżącym roku ?Climatic? planuje rozwój zakładu w Ostrowcu Świętokrzyskim, poprzez budowę na terenie zakładu nowego magazynu. Na bieżąco modernizowana jest też hala produkcyjna, m.in. prowadzone są prace dociepleniowe.
– Obserwujemy duży wzrost zainteresowania technologią modułową w segmencie budynków oświatowych, i nie tylko – mówi Łukasz Zawadzki z ?Climatic?. Zastosowanie technologii modułowej pozwala na przeprowadzenie pełnej procedury budowlanej oraz oddanie nowego obiektu do użytku o połowę szybciej, niż byłoby to w przypadku zastosowania budownictwa tradycyjnego. Technologia modułowa znacząco zwiększa możliwości zapewnienia dzieciom miejsc w placówkach, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego standardu realizacji oraz spełnieniu norm obowiązujących w najbliższych latach. Aktualnie jesteśmy w ostatniej fazie realizacji dwóch kolejnych przedszkoli na Bielanach oraz realizujemy m.in. budowę dwóch obiektów w podwarszawskich Markach, budynek żłobka w Konikowie, szkołę podstawową na warszawskim Wawrze. Na zachodzie, od lat, budownictwo modułowe jest jedną z najefektywniejszych metod budowy, o czym przekonuje się również polski inwestor.
fot. Climatic/Urzędu Dzielnicy Bielany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *