Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych po ostrowiecku

Już kolejny raz w Ostrowcu Świętokrzyskim zostanie zorganizowany Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Tradycyjnie od kilku lat Stowarzyszenie Ostrowieccy Patrioci podjęli się wspólnie z Jednostką Strzelecką 2013 im. mjr Jana Piwnika „Ponurego” organizacji tego wyjątkowego dnia.
Jak poinformował nas prezes stowarzyszenia Michał Ślusarz, 1 marca o godz. 17 w Domu Parafialnym Michael odbędzie się pokaz filmu ?Więzy krwi? oraz spotkanie z jego reżyserem, Dariuszem Walusiakiem. Natomiast na 2 marca, godz. 17, zaplanowany został IV Marsz ?Tropem Wilczym – 1963″. Zebrani wyruszą spod Kolegiaty p.w. świętego Michała, gdzie złożą wieńce pod pomnikiem AK, na Rondo NSZ, na którym z kolei zapalą znicze.
Z kolei jak informuje Stowarzyszenie ?Szkoła Mistrzów?, działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, w tym roku Fundacja Wolność i Demokracja jest głównym organizatorem Biegu ?Tropem Wilczym?. W Ostrowcu bieg będzie poświęcony pamięci generała Antoniego Hedy ?Szarego?, honorowego obywatela naszego miasta. Uczestnikom biegu będą towarzyszyli wojskowi różnych formacji, służący w naszym regionie. W przygotowanie włączyli się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, a także Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach oraz jednostek z Sandomierza i Niska. Służby mundurowe zaprezentują pokazy sprzętu i umiejętności. Będzie można poznać specyfikę tej służby.
Bieg, w organizację którego zaangażował się senator Jarosław Rusiecki, odbędzie się 3 marca, w niedzielę, na Gutwinie. Start zaplanowano na godz. 12. Uczestnicy będą rywalizować na dwóch dystansach: 10 kilometrów oraz symbolicznym – 1963 metrów. W 1963 roku został zabity ostatni z żołnierzy niezłomnych. Biegacze w ramach pakietu startowego, którego zakup kosztuje 30 zł, otrzymają koszulkę z wizerunkiem Antoniego Hedy ?Szarego?, chip z pomiarem czasu i medal. Organizatorzy spodziewają się, że na starcie stanie około 250 biegaczy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *