Rośnie liczba bezdomnych

W nocy ze środy na czwartek odbyła się ogólnopolska akacja liczenia osób bezdomnych zorganizowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadzili ją funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz pracownicy pomocy społecznej. Nocne liczenie osób, które nie posiadają własnego dachu nad głową, ma na celu zdiagnozowanie skali problemu i wykazanie faktycznej liczby bezdomnych.

Na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego owej nocy, we wszystkich znanych miejscach, w których przebywają bezdomni natrafiono na 43 osoby, które potwierdziły swój status poprzez wypełnienie anonimowej ankiety.

– W akcji uczestniczyły cztery patrole, które były we wszystkich znanych nam miejscach, gdzie można natrafić na osoby bezdomne- mówi Marcin Gruszka, z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Strażnicy przyznają, że doskonale znają miejsca, które upodobały sobie osoby bezdomne, bowiem nie ma dnia, aby nie interweniowali, wzywani przez mieszkańców. W czołówce miejsc, w które okupują są: dworzec PKS, dawny biurowiec Interspeedu na terenie Starej Huty oraz pustostany przy ulicy Czystej w sąsiedztwie komendy policji.

Choć ubiegłotygodniowy spis wykazał liczbę bezdomnych w Ostrowcu Świętokrzyskim na poziomie 43 osób, to można mówić o realnej liczbie wyższej i sięgającej nawet 80 osób.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *