Powiat pokrywa stratę szpitala

W związku z trudną sytuacją finansową szpitala p.o. dyrektora Aldona Jarosińska zwróciła się do Zarządu Powiatu Ostrowieckiego z prośbą o pokrycie ujemnego wyniku finansowego szpitala za 2017 rok, która powstała za czasów, gdy placówką zarządzał poprzedni dyrektor.
Wydatek jaki musi ponieść budżet powiatu wyniesie ponad 1 740 000 zł. Ta kwota jest wynikiem różnicy pomiędzy stratą netto szpitala, a wartością amortyzacji. Działanie zmierzające do pokrycia brakującej lecznicy sumy pieniędzy pozwoli na funkcjonowanie placówki w dotychczasowej formie – Sytuacja jaką zastaliśmy w szpitalu i powiecie jest trudna. Pracujemy jednak ciężko nad wygospodarowaniem środków, które można dobrze wykorzystać. Tak jest w tym przypadku, gdzie Zarząd Powiatu Ostrowieckiego biorąc odpowiedzialność za zdrowie mieszkańców zadecydował o przekazaniu środków finansowych na pokrycie powstałej straty- wyjaśnił wicestarosta Andrzej Jabłoński.

Co mówią liczby?

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Powiat pokrywa stratę szpitala

 • 18/02/2019 at 10:33
  Permalink

  To,że Powiat chce utrzymać w funkcjonowaniu nasz szpital to bardzo dobrze.Nie wolno jednak zapomnieć kto spowodował tak olbrzymie straty i rozliczyć konkretne osoby za konkretne czyny.Rozliczyć co do złotówki,bez względu na partyjne koneksje.Niechby choć raz pociągnięto do odpowiedzialności materialnej nieudacznych administratorów i ich mocodawców,którzy na bieżąco widzieli nieprawidłowości i świadomie nie reagowali.Skończmy z pobłażliwością wobec nieodpowiedzialnych ludzi zajmujących ważne stanowiska !!
  Gdzie jest w końcu ta „dobra zmiana” ?? Gdzie stanowisko naszych obecnych parlamentarzystów mających podobno głęboko w sercu losy miasta ?

  Reply
 • 19/02/2019 at 10:38
  Permalink

  To miło, że powiat dokłada się do jednych z najwyższych stawek w kraju, które otrzymują ostrowieccy lekarze.

  Reply
 • 19/02/2019 at 15:45
  Permalink

  W myśl ustawy, Powiat musi pokryć stratę ale wyliczona na te potrzeby strata nie uwzględnia amortyzacji bo wtedy kwota ta byłaby znacznie wyższa a to oznacza że majątek trwały szpitala, mimo tych dopłat, zostaje z każdym rokiem przejadany. Tylko komercjalizacja w horyzoncie kolejnych lat może być na to lekarstwem – niestety dyletanctwo i lękliwość lokalnych decydentów doprowadziła do zapaści tej placówki. Kochani odwagi!!!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *