Narada u strażaków. Prezentacja nowego sprzętu

We wtorek, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek uroczyście przekazała sprzęt dla Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ostrowieccy strażacy otrzymali zakupione z budżetu Komendy Głównej Straży Pożarnej dwa samochody ratowniczo-gaśnicze, pojazd ratownictwa technicznego z żurawiem oraz agregat prądotwórczy. Najcenniejszym nabytkiem jest samochód IVECO Magirus z nowoczesną drabiną, który kosztował ponad 2,5 mln zł. Ponadto zakupiono samochód FORD Ranger z napędem na cztery koła, samochód do transportu strażaków i sprzętu FORD Transit Custom, a także agregat prądotwórczy o mocy 40 kW.


W minionym tygodniu wicestarosta Andrzej Jabłoński uczestniczył w naradzie rocznej, zorganizowanej przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. Zarówno o dotychczasowych sukcesach, jak i wyzwaniach na przyszłość mówili komendant st. bryg. Robert Grudzień i jego zastępca st. kpt. Tomasz Łyjak. W spotkaniu uczestniczył poseł Andrzej Kryj, włodarze gmin oraz przedstawiciele różnych instytucji.


-Sukcesy i wysoka ocena pracy strażaków jest efektem świetnej atmosfery wokół jednostki. Współpraca z samorządami różnych szczebli, instytucjami, efektywne pozyskiwanie sprzętu z dofinansowaniem z funduszy zewnętrznych to wspaniały obraz straży pożarnej w powiecie ostrowieckim. Gratuluję komendantowi Grudniowi aktywności i życzę kolejnych sukcesów ? mówił wicestarosta, Andrzej Jabłoński.
Warto pamiętać o tym, że na terenie Ostrowca funkcjonują dwie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze, a całodobową służbę pełni zawsze 20 strażaków. W trakcie ubiegłego roku funkcjonariusze musieli interweniować 1114 razy. W 643 przypadkach były to miejscowe zagrożenia, 429 wyjazdów kierowano do pożarów, a 42 interwencje określono jako fałszywe alarmy.
Ważnym aspektem działań strażaków są szkolenia oraz ćwiczenia, które pozwalają nabierać nowych doświadczeń. Przekłada się to później na jakość pracy w trakcie akcji. Innym, ale równie istotnym elementem codziennej pracy jest prewencja społeczna i akcje edukacyjne.
Podczas spotkania rozmawiano również o działających na terenie powiatu jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. Podkreślano dużą gotowość i chęć do pracy funkcjonariuszy. Dzięki pozyskiwaniu sprzętu i dofinansowań z ministerstw OSP stają się kluczowymi elementami poprawiającymi bezpieczeństwo mieszkańców w gminach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *