Jest kolejny inwestor w kompleksie inwestycyjnym przy ulicy Bałtowskiej

Po Elkom Trade SA Gmina Ostrowiec Świętokrzyski pozyskała kolejną firmę, która wybuduje zakład produkcyjny w kompleksie inwestycyjnym przy ulicy Bałtowskiej. Tym razem będzie to inwestor z branży tworzyw sztucznych, który nabył ponad 2 ha działkę.

– Cieszy mnie, że następny inwestor chciał właśnie w Ostrowcu Świętokrzyskim zlokalizować swój nowoczesny zakład ? mówi prezydent Jarosław Górczyński. Przetarg na działkę już za nami, a teraz rozpoczyna się procedura związana z budową hal produkcyjnych. Po naszej stronie zostaje uzbrojenie tego terenu, który, jak widzimy staje się coraz bardziej atrakcyjny dla nowych przemysłowych lokalizacji.

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przeznaczyła dwa miliony złotych na uzbrojenie terenów znajdujących się w kompleksie inwestycyjnym przy ulicy Bałtowskiej. W ramach tych środków wybudowana zostanie sieć sanitarna i wodociągowa o długości ponad jednego kilometra. Uzbrojenie kompleksu w sieć elektryczną leży w gestii Polskie Grupy Energetycznej, a sieć gazową projektuje i wybuduje Polska Spółka Gazownictwa.

– Dla nas każdy inwestor jest ważny i zależy nam na tworzeniu, jak najlepszego klimatu dla lokowania właśnie w Ostrowcu Świętokrzyskim kolejnych produkcyjnych inwestycji – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Zależy nam również na firmach, które już w naszym mieście zdecydowały się działać, stąd tak przyjazna polityka podatkowa gwarantująca stabilność.

 Przypomnijmy, że tereny w kompleksie inwestycyjnym przy ulicy Bałtowskiej mają wiele zalet: nieograniczony dostęp do zasobów wody i energii elektrycznej, bliskość bocznicy kolejowej, brak sąsiedztwa zabudowy mieszkaniowej, bardzo dobra budowa geologiczna terenu, Specjalna Strefa Ekonomiczna Podstrefa Ostrowiec Świętokrzyski, korzystny podział geodezyjny gwarantujący inwestorom zagospodarowanie działek od 1 do 8,3 ha, możliwość powiększenia obszaru o sąsiadujące tereny o pow. 9 ha, 10 ha i 24 ha.

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Jest kolejny inwestor w kompleksie inwestycyjnym przy ulicy Bałtowskiej

 • 04/03/2019 at 11:10
  Permalink

  Gdzie jest jednostka wojskowa? Temat zastępczy hala

  Reply
  • 04/03/2019 at 13:24
   Permalink

   spytaj tych co tyle naobiecywali i nawet zrobili sobie zdjęcia z tej okazji

   Reply
 • 04/03/2019 at 12:13
  Permalink

  @lol a co kogo obchodzi Pisia jednostka wojskowa…

  Brawo Panie Prezydencie, jestem w szoku że w końcu czytam o zakładach które będą budowane w Ostrowcu a nie w Starachowicach

  Reply
 • 11/03/2019 at 10:27
  Permalink

  a jaki to inwestor jeśli to nie tajemnica ?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *