Pomóż Oskarkowi pokonać raka! Akcję pomocy wspiera Kabaret Ani Mru Mru

Oskarek ma tylko 5 lat, wraz z rodzicami mieszka w Chmielowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego. Nie tak dawno w jego małej główce zdiagnozowano rozlanego glejaka pnia mózgu (DIPG). To najgorszy i najbardziej złośliwy z dziecięcych nowotworów. Rak rozwija się w części mózgu odpowiedzialnej w znacznej mierze za oddychanie i połykanie. W miarę jak guz się rozrasta, atakuje coraz rozleglejsze partie pnia mózgu. To cichy zabójca a rokowania są bezlitośnie…
Oskarek był wesołym, roześmianym chłopcem, uwielbiał poznawać świat, bawić się z dziećmi. Teraz w jego oczach widać tylko strach… Bo co może zrozumieć pięcioletnie dziecko? Szpital, badania, ból i widok przerażonych i zapłakanych rodziców…
Oskarek przeszedł chemioterapię w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, czeka na termin radioterapii i kolejne podanie chemii…
Niestety, lekarze w Polsce rozkładają ręce z bezsilności, gdyż ten typ glejaka nie daje zbyt dobrych rokowań. Gdy się słyszy, że szanse są zerowe, że guz jest całkowicie nieoperacyjny, że zostało około 12 miesięcy życia? ? nie ma gorszych emocji, to największa tragedia dla rodziców, to brak szans na skuteczne leczenie dla dziecka…
Dzięki determinacji rodziców Oskarka, którzy szukając pomocy dla swojego ukochanego synka kontaktowali się z innymi rodzicami dzieci chorych na DIPG i rozsyłając maile do klinik na całym świecie, dowiedzieli się, że jest szansa na leczenie dla Oskarka za granicą.


Skontaktowali się z kliniką w Zurichu z dr Sabine Mueller i z kliniką w Tubingen w Niemczech. Obecnie czekają na wyznaczenie terminu konsultacji.
-My, jako Fundacja ?Bo w nas jest moc?, wraz z rodzicami prosimy o to, by dać szansę Oskarkowi ? mówi Justyna Marynowska. -On musi być jak najszybciej zdiagnozowany i poddany leczeniu, a każda złotówka jest na wagę złota! Oskarek będzie niebawem konsultowany w Zurichu, a po konsultacji przedstawiony protokół leczenia wraz z kosztorysem. Pewne jest, że leczenie to nie będzie refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i jak również to, że leczenie trzeba podjąć jak najszybciej. Oskarek będzie musiał również przyjmować bardzo drogie nierefundowane leki, jak np. ONC201. Nie możemy czekać ze zbiórką do tego czasu, gdyż może się okazać, że z powodu braku funduszy Oskarek musi poczekać na leczenie, a guz będzie rósł w siłę. Nie możemy na to pozwolić.
Jak się dowiedzieliśmy, wszystkie zebrane dla Oskarka pieniążki przez Fundację ?Bo w nas jest moc? będą przeznaczone na jego leczenie, bez pobierania jakiejkolwiek prowizji.
Obecnie Fundacja „Bo w nas jest moc” prowadzi aukcje charytatywne dla Oskarka na Fecebooku oraz zbiórkę funduszy on-line na portalu ?Pomagam?.
Oskarowi można również pomóc wysyłając przelew tradycyjny na adres:
Fundacja ?Bo w nas jest moc?
ul. Żurawinowa 2, 27-400 Ostrowiec Św.
Numer konta Pekao S.A.: 34 1240 5035 1111 0010 8837 6405 tytułem ?Darowizna dla Oskara Kubickiego?.
Wolontariuszy Fundacji będzie można spotkać na różnych imprezach kulturalnych i sportowych w Ostrowcu. Zbiorki do puszek prowadzone są również w wielu zakładach usługowych, zakładach pracy i sklepach. M.in. w Galerii Ostrowiec.
W ubiegłym tygodniu fundacji udało nam się uzbierać dla Oskarka ok. 53 tys. złotych. Szacowany koszt leczenia wynosi ok. 700 tys. złotych.

???????? Kochani ????????Takie przesłanie na dziś, jutro, pojutrze…za tydzień !!!!Wszyscy dołączają się do pomocy Naszemu Dzielnemu Oskarkowi ?????? Posłuchajcie co mówią do Was członkowie Kabaretu #AniMruMru, którym bardzo dziękujemy za ten filmik ???Jeśli ktoś zechciał by wesprzeć Oskara w tej trudnej walce może zrobić to tutaj:?????? https://pomagam.pl/fundacjadlaoskarkaOskarowi można również pomóc wysyłając przelew tradycyjny:Odbiorca:Fundacja Bo w nas jest mocul. Żurawinowa 227-400 Ostrowiec Św.Numer w Pekao S.A.34 1240 5035 1111 0010 8837 6405IBAN: PL, SWIFT: PKOP PL PWTytułemDarowizna dla Oskara KubickiegoFundacja Bo w Nas jest Moc !!!

Opublikowany przez Fundacja Bo w Nas jest Moc Wtorek, 5 marca 2019

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *