Wkrótce zapłacimy kartą za podatki

Już wkrótce za podatki i inne opłaty zarówno w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Urzędzie Stanu Cywilnego zapłacimy nie tylko gotówka, ale i kartą płatniczą. W minionym tygodniu radni miejscy podjęli uchwałę dopuszczającą ?zapłatę za pomocą innego instrumentu płatniczego, w tym instrumentu płatniczego, na którym przechowywany jest pieniądz elektroniczny?.
Owa uchwała umożliwi dokonywanie zapłaty podatków, obok innych opłat (w tym opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, opłaty skarbowej, niepodatkowych należności budżetowych), za pomocą karty płatniczej i ułatwi podatnikom wykonywanie ich obowiązków.
Z tej uchwały zadowolenia nie kryli dwaj radni Marek Giemza oraz Włodzimierz Stec, który na wcześniejszych sesjach wnosili interpelacje w tej sprawie.
– Dziękujemy za wprowadzenie tej możliwości wnoszenia opłat kartką- mówił radny Marek Giemza. Jednocześnie interesuje mnie, czy jest szansa na to, że np. na otwartych basenach też będziemy mogli płacić kartami płatniczymi?
Prezydent Jarosław Górczyński nie wykluczył takiej możliwości.
– Ta uchwała to pierwszy krok, aby ułatwić wnoszenie opłat naszym mieszkańcom. Obecnie ze Skarbnikiem Miasta rozmawiamy o możliwości wprowadzenia takiego rozwiązania w naszych jednostkach budżetowych- odpowiadał prezydent.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *