?Hutnik? w układzie, ale i z inwestycjami

Spółdzielnia Mieszkaniowa ?Hutnik?, choć przez dziewięć lat będzie w układzie restrukturyzacyjnym, nie rezygnuje z inwestycji w blokach w swoich zasobach.
Niestety, jedną z pierwszą uchwał, jaką podjęły nowe władze, jest podwyżka opłat funduszu remontowego, bowiem od 1 maja br. spółdzielcy zapłacą 1,40 zł za 1 m kw. na miesiąc.
– Pracujemy nad zmianą organizacji wewnątrz spółdzielni, ale i nad realizacją układu, który zawarliśmy z wierzycielami – mówi Andrzej Chejzdral, prezes zarządu ?Hutnika?. Przyznam, że sytuacja nie jest łatwa, ale nie widzę zagrożeń w spłacie zobowiązań.
Równocześnie będziemy normalnie prowadzić remonty, czy docieplenia budynków w naszych zasobach. Przykładem są pierwsze ogłoszone postępowania.
Prezes Andrzej Chejzdral nie ukrywa, że przysłowiową kulą u nogi jest nieskuteczna windykacja, którą trzeba będzie usprawnić.
-Nie chcę patrzeć wstecz, moja praca to dzień dzisiejszy i chętnie poddam się ocenie, po przepracowaniu tutaj pierwszego roku- mówi prezes. Jedną z pierwszych decyzji nowego zarządu była podwyżka o 20 gr. opłaty na fundusz remontowy.
– Ten wzrost związany jest z tym, że od roku 2013 nie było zmiany tych stawek – wyjaśnia prezes. Od tej pory kilkakrotnie wzrosło minimalne wynagrodzenie, co przełożyło się na wysokość cen. Porównanie kosztów remontów i inwestycji, jakie prowadzone były w ostatnich dwóch latach, wykazuje wzrost o 30%. Chociaż ostatni okres to już prawdziwe szaleństwo, że za niektóre usługi w przetargach wykonawcy żądali sobie nawet 100% więcej. Chcemy poprawiać warunki mieszkaniowe, przeprowadzać inwestycje, więc wzrost opłat na fundusz remontowy był nieunikniony.
Marek Zborowski -zastępca prezesa ds. techniczno -eksploatacyjnych wylicza, że najbliższe inwestycje będą związane z doprowadzeniem instalacji ciepłej wody w budynkach na Osiedlu Ogrody (bloki 7 i 8) oraz dociepleniami.
– Niestety odczuwamy bardzo wzrost cen na prace budowlane, a do tego dochodzi brak na rynku wykonawców – przyznaje Marek Zborowski. Na przetarg dotyczący dociepleń nie zgłosił się nikt, zobaczymy jak sytuacja będzie wyglądać w kolejnych podejściach.
Władze ?Hutnika? będą chciały w najbliższym czasie uregulować sprawy własnościowe sieci ciepłowniczych, czy wodociągowych, za które płaci jedynie spółdzielnia, choć korzystają z nich, bez dodatkowych opłat, inne podmioty i wspólnoty mieszkaniowe.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “?Hutnik? w układzie, ale i z inwestycjami

 • 12 marca 2019 at 16:42
  Permalink

  Moje pytanie . Dlaczego blok 38 na Ogrodach nie jest docieplony od strony wejsc do klatek schodowych , dlaczego nigdy nie byly wymeniane okna na klatkach schodowych.Okna na klatkach schodowych nie mozna umyc bo niektore sa pozabijane gwozdziaami.Blok 38 byl docieplany od strony ulicy ale jaka firma go docieplala skoro po ok 2 latach kolory juz wyblakly .Takie firmy wygrywaja przetargi?

  Reply
 • 14 marca 2019 at 11:32
  Permalink

  Czy jest planowana likwidacja piecyków gazowych w pozostałych blokach?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.