Dobro, którym zarażał powraca

Szymon Pająk, na co dzień mąż, tata dwóch synów i ceniony nauczyciel.
Pasjonat historii, geografii i WOS. Lubiany przez uczniów szkoły, w której pracuje ? w III LO Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. To z jego inicjatywy ?Broniewski? rokrocznie przystępował do Maratonu Pisania Listów Amnesty International w obronie osób na całym świecie, których prawa zostały złamane.
Co roku spotykałam się właśnie z tej okazji z panem Szymonem, aby krótko porozmawiać o pisanych listach przez uczniów. Niestety, w kwietniu 2018 r. spadła na pana Szymona bardzo zła wiadomość. Został u niego zdiagnozowany nowotwór – glejak wielopostaciowy IV stopnia. Wiadomość o chorobie lubianego nauczyciela oraz kolegi wstrząsnęła całą społecznością szkoły. Grono pedagogiczne i młodzież, jak najszybciej chcieli wesprzeć kosztowne leczenie. W tłusty czwartek w murach szkoły został zorganizowany kiermasz słodkich ciast i pączków, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie pana Szymona. W miniony wtorek w sali teatralnej szkoły odbył się koncert charytatywny. Przed młodzieżą wystąpili: zespół Crimson Eyes ze Starachowic w składzie: wokal – Julia Kusiak, gitary – Czarek Walkiewicz i Jakub Siwiec, bas – Kacper Pastuszka, perkusja – Milosz Sobieraj, a także Piotr Pucułek i Łukasz Lech – z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz DJ Trey Vinter – Łukasz Kowalski. Na koniec za skrzypcach zagrał Konrad Dzik.
Jak przyznaje opiekun samorządu uczniowskiego Ewelina Gablewska, zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i rodzice bardzo chętnie włączyli się w organizację licytacji przekazanych przez siebie przedmiotów.
– Na licytację trafiły przedmioty przekazane przez nauczycieli, uczniów, rodziców i absolwentów i przyjaciół ?Bronka?- mówi prowadząca licytację E. Gablewska. Sama licytacja bardzo mnie zaskoczyła. Niektóre przedmioty osiągały naprawdę wysokie kwoty. Nasza młodzież jest wspaniała. Cieszymy się, że przyłączyły się do nas szkoły z Kunowa, gdzie mieszka pan Szymon oraz inne ostrowieckie placówki, organizując u siebie zbiórki.
Licytowano m.in. koszulki z podpisami piłkarzy KSZO Ostrowiec i Fabiana Drzyzgi, płyty zespołów: Nirvana, Ich Troje czy Maryli Rodowicz oraz torebki damskie, biżuterię i książki.
?Szymon Pająk to osoba bardzo prężnie działająca na rzecz osób słabszych, potrzebujących lub traktowanych niesprawiedliwe, człowiek o bardzo dobrym sercu ? mówi dyrektor III LO im. Wł. Broniewskiego, Robert Warda. Szymon, życzę
Ci dużo zdrowia i obyś wrócił do nas jak najszybciej. Bez Ciebie szkoła nie jest taka sama. Bardzo chcemy dalej z Tobą budować naszą szkołę.
Podczas licytacji udało się zebrać ponad 6.000 zł. Koszt leczenia to 250.000 zł. Pieniądze można wpłacać poprzez stronę pomagam.pl/szymonpajak lub wysyłając przelew tradycyjny: Fundacja Bo w nas jest moc, ulica Żurawinowa 2, 27-400 Ostrowiec.
Numer subkonta w Pekao S.A. 44 1240 5035 1111 0010 8871 6113; IBAN: PL, SWIFT: PKOP PL PW. Tytułem: Szymon Pająk darowizna.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *