Kiedy będzie nowy przetarg na obwodnicę Ostrowca Świętokrzyskiego?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach unieważniła przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego na drodze krajowej nr 9. Ponoć nowy ma zostać rozpisany w kwietniu br.

Jak informowałem, w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie jednojezdniowej obwodnicy o długości ok. 2,7 km wpłynęły dwie oferty. Pierwszą wycenioną na 72 mln zł przedstawiło FABE Polska, a drugą na 72,9 mln zł złożył Trakt SA z Górek Szczukowskich. Tymczasem GDDKiA na tę inwestycję zarezerwowała jedynie 48 mln zł. I właśnie z powodu braku środków na realizację zaplanowanej inwestycji za cenę zaproponowaną przez wykonawców, przetarg został unieważniony.

Małgorzata Pawelec Buras poinformowała, że nowy przetarg zostanie rozpisany w kwietniu br.

Dla mnie sytuacja wydaje się nieco dziwna, bo o potrzebie realizacji tej inwestycji trąbiono od dawna. ?Za? wypowiedzieli się mieszkańcy, którzy mają dość korków i spalin na ul. Sandomierskiej, a także wszystkie opcje polityczne no i władze rządowe. Ciekawe na co teraz liczą? Chyba nie na to, że uda się przesunąć budowę tego kawałka drogi na bliżej nieokreśloną przyszłość?

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Kiedy będzie nowy przetarg na obwodnicę Ostrowca Świętokrzyskiego?

 • 19/03/2019 at 13:51
  Permalink

  Przecież to jest doskonały temat na obiecanki w jesiennej kampanii wyborczej,i to przez wszystkich startujących w wyborach.Ech,żeby choć raz rozliczyć,tak sumiennie i z konsekwencjami,wszystkich którzy obiecali a potem nawet palcem nie kiwnęli żeby zrealizować swoje słodkie obietnice w dostawaniu się do koryta.
  Wsłuchujmy się w deklaracje kandydatów wszelkiej maści i reagujmy na oszustwa wyborcze !!

  Reply
 • 19/03/2019 at 23:20
  Permalink

  Nie było w planie przecinania wstęgi, dlatego postanowili unieważnić przetarg. A tak swoją drogą , skąd taka rozbieżność ceny/oferty? Przecież nic nie drożeje, tylko zarobki idą w górę.

  Reply
 • 20/03/2019 at 12:05
  Permalink

  Przecież Premier w trakcie wizyty w Ostrowcu obiecał nam obwodnicę Opatowa 🙂
  Obiecał, to dotrzyma. Rząd PIS dotrzymuje obietnic.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *