Co najczęściej gubimy? Oczywiście, telefony komórkowe!

Zgubić można wszystko, nawet sens życia, ale ? na poważnie ?  odwiedzając Biuro Rzeczy Znalezionych w ostrowieckim Starostwie Powiatowym możemy z całą stanowczością stwierdzić, że najczęściej ostrowczanie gubią? telefony komórkowe, a w dalszej kolejności rowery, portfele, pęki kluczy i banknoty.

Biuro Rzeczy Znalezionych przyjmuje rzeczy znalezione i przekazywane zarówno przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, Strat Miejską, jak i osoby prywatne.

Jak się dowiadujemy, w ubiegłym roku biuro prowadziło 20 spraw dotyczących przyjęcia lub wydania rzeczy z depozytu. Biuro przyjęło 12 rzeczy znalezionych. Tylko 4 z nich wydano właścicielom. 3 z nich, a były nimi dokumenty, zostały odesłane do organów dostarczających ze względu na to, że nic spełniały kryterium Biura Rzeczy Znalezionych. Co ciekawe, 7 rzeczy, które przebywały w biurze 2 lata, zgodnie z nową ustawą, stały się własnością powiatu.

Organizacją Biura Rzeczy Znalezionych zajmuje się Wydział Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na wniosek wydziału Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim w jednym przypadku orzekł o likwidacji niepodjętych depozytów lub przejściu praw do nich na rzecz Skarbu Państwa. Wydział po uzyskaniu prawomocnych wyroków wszczął również procedurę przekazania dokumentacji do Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Obecnie tworzony jest regulamin biura rzeczy znalezionych. Tworzona jest również komisja do szacowania wartości rzeczy znalezionych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.