KRAM nadal czeka na zielone światło dla ostrowieckiej inwestycji

Firma KRAM Polska nadal nie wie kiedy rozpocznie inwestycję w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Mimo iż, działkę pod rozbudowę swojej siedziby na terenie tzw. ?Starego Zakładu? nabyła pod koniec 2016 roku, to nadal nie może porozumieć się co do zmiany stanu jej własności.
Już w 2017 KRAM, jeden z największych producentów opakowań papierowych, tekturowych oraz folii spożywczej dla branży gastronomicznej, rozpoczął prace rozbiórkowe znajdujących się tam ruin budynków. Kiedy wydawało się, że nie może być innej decyzji niż lokowanie kolejnej linii produkcyjnej w naszym mieście, pojawił się problem. Otóż Wojewoda Świętokrzyski nie wyraził zgody na rezygnację z użytkowania wieczystego i zbycie prawa własności nieruchomości na rzecz użytkownika, czyli firmę KRAM Polska. Zdaniem Urzędu Wojewódzkiego taka transakcja dla Skarbu Państwa jest nieopłacalna, a dokładniej nieuzasadniona ekonomicznie.
Zbigniew Przybysz, prezes firmy KRAM stwierdził wówczas, z uwagi na często zmieniające się w Polsce prawo, że nie postawi hali, po części na gruntach będących w jego własności, a po części w użytkowaniu wieczystym. Mimo upływu lat sytuacja, jak na razie się nie zmieniła, choć właściciel firmy upatruje szansy w nowych regulacjach prawnych.
– Niestety, nadal mamy problemy z przekształceniem małego odcinka naszej nieruchomości z użytkowania wieczystego we własność – przyznaje Zbigniew Przybysz. Liczymy na zmiany ustawowe, o których się mówi, bowiem, jak na razie likwidacja użytkowania dotyczy jedynie budownictwa mieszkalnego, a my czekamy na interesujące nas regulacje prawne.
KRAM Polska skupił się w ostatnich latach nad rozbudową i przebudową hali w standardzie BRC w Dzierzgoniu. W hali zlokalizowane zostały część produkcyjna i magazynowa (łącznie prawie 5 tys. m kw.), w ramach której znalazł się magazyn materiałów, pomieszczenia produkcji wstępnej i zasadniczej oraz magazyn produktów gotowych. W dwukondygnacyjnej części obiektu powstała strefa socjalna dla pracowników oraz zaplecze biurowe na piętrze.
– Obecnie skupiam się nad Dzierzgoniem, ale zastanawiamy się już nad kolejnymi inwestycjami. Tam powstają opakowania kartonowe, przestrzenne, ale liczę, że w niedalekiej przyszłości powróci temat konieczności rozbudowy
zakładu produkcyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Realna data to rok 2021- zapowiada Zbigniew Przybysz.
Przypomnijmy, że pierwszy raz o firmie KRAM Polska w Ostrowcu Świętokrzyskim usłyszeliśmy na początku 2012 r., kiedy to został podpisany akt notarialny, a spółka zakupiła nieruchomości o pow. 2 ha na Starej Hucie, aby postawić halę produkcyjną. Początkowo firma zdecydowała się jednak na przejęcie zależnego wówczas od Interspeedu, ostrowieckiego przedsiębiorstwa ?Eko- Pak?, poruszającego się w tym samym segmencie odbiorców ? różnego typu opakowań papierowych. Na jego podwalinach powstała spółka ?Optima Pack?, która została wchłonięta przez KRAM Polska. W lutym 2015 r. Kram Polska swą produkcję przeniósł do nowoczesnej hali o pow. 3 tys. m kw. wraz z towarzyszącym jej budynkiem biurowym na terenie Starej Huty.

Print Friendly, PDF & Email

5 thoughts on “KRAM nadal czeka na zielone światło dla ostrowieckiej inwestycji

 • 09/04/2019 at 09:27
  Permalink

  D R A MA T
  MASAKRA I PORAZKA

  Agata Wojtyszek do dymisji

  Ciekawe czy w starachowicach tez robili by problem?

  Reply
 • 09/04/2019 at 09:28
  Permalink

  ostrowiec jest miastem przekletym

  Reply
 • 09/04/2019 at 18:23
  Permalink

  A czy to ta firma co miała być sponsorem tytularnym naszych siatkarek?

  Reply
  • 10/04/2019 at 21:01
   Permalink

   Tak, niestety została tylko brązowym 🙁

   Reply
 • 15/04/2019 at 16:49
  Permalink

  To przenieście państwo firmę, na tereny inwestycyjne, przy bałtowskiej, a tą ziemia niech się nażrą aż się udławią.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *