Akademia Pełna Zdrowia przyciągnęła tłumy

Ponad 150 mieszkańców miasta i powiatu uczestniczyło w wykładzie inaugurującym Akademię Pełną Zdrowia, cykl wydarzeń profilaktyczno-edukacyjnych. Poprowadził go doktor Piotr Borowski z Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej w Starachowicach.
– Pierwszy wykład, który przygotowaliśmy dotyczy przypadłości jamy ustnej, które bardzo często pojawiają się wraz z chorobami cywilizacyjnymi. Cieszę się, że ta tematyka przyciągnęła tak dużą grupę mieszkańców. To budujące, że społeczeństwo chce się edukować w sprawach dotyczących zdrowia- powiedziała starosta Marzena Dębniak.
Dużą uwagę podczas spotkania poświęcono implantologii.
– Implant to jest sposób na uzupełnienie brakującego zęba. Polega to na tym, że za pomocą specjalnej ?śruby?, która zastępuję korzeń naturalnego zęba, pozwala budować nowy ząb. Trzeba uzupełniać brak nawet jednego zęba, gdyż całe uzębienie działa jako system- wyjaśniał dr. Borowski.
Warto podkreślić, że współczesna, polska stomatologia estetyczna jest na najwyższym światowym poziomie. Lekarze są dobrze przygotowani do przeprowadzania zabiegów z zakresu implantologii czy stomatologii estetycznej.
Dr. Borowski zwracał uwagę uczestnikom na kwestie dotyczące profilaktyki i systematycznej higieny jamy ustnej, dzięki którym można oszczędzić sobie różnych zabiegów stomatologicznych.
– Niestety w tej sprawie nie mamy się z czego cieszyć. Trzeba zwrócić uwagę na duże spożycie cukru, który jest substancją, niszczącą nam zęby. Do tego dochodzą zaniedbania higieniczne.
Dla uczestników przygotowano kilka niespodzianek. Po wykładzie można było skorzystać z bezpłatnych testów na HCV, czyli wirusowe zapalenie wątroby. Z tej opcji skorzystało 120 osób. Oprócz tego dr. Borowski zaproponował, bezpłatne konsultacje stomatologiczne w swojej klinice w Starachowicach.
Koordynacją akcji zajmuje się Wydział Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *