Dziedziniec browaru też się zmieni

W ramach programu Rewitalizacji Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego gmina kompleksowo zagospodaruje dziedziniec browaru Saskich.
Właśnie został ogłoszony przetarg na przebudowę i rozbudowę obiektu zlokalizowanego w sąsiedztwie Ostrowieckiego Browaru Kultury, który przeznaczony będzie do celów oświatowo – kulturalnych, znajdzie się w siedziba rad osiedlowych z tej części miasta.

Tak jest…

Obecna inwestycja, to realizacja zwycięskiej pracy, której autorem była firma ?Dresler Studio Architektura i Urbanistyka? z Krakowa. Konkurs przez ostrowiecki samorząd został ogłoszony w 2017, a na początku 2018 r. nastąpiło jego rozstrzygnięcie. Firma opracowała już projekt budowlany do przygotowanej przez siebie koncepcji. Jest też gotowa kompletna dokumentacja, aby rozpocząć prace.
– Samo zadanie dotyczące zagospodarowania budynku Saskich będzie składało się z trzech części – przypomina wiceprezydent Dominik Smoliński. W ubiegłym roku wykonano już parking na kilkadziesiąt miejsc. Obecnie ogłoszony został przetarg, w skład którego wchodzi rozbudowa i modernizacja budynku na potrzeby rad osiedlowych. Będzie on nawiązywał do Ostrowieckiego Browaru Kultury i zostanie wykonany z charakterystycznej czerwonej cegły. Znajdą się wewnątrz sanitariaty, pomieszczenia porządkowe, szatnia, a także jedno wysokie pomieszczenie o powierzchni ponad 70 m kw., w którym będą mogli się spotykać członkowie rad z mieszkańca swoich osiedli. Na tym obszarze powstanie ponadto ogród sensoryczny. Termin realizacji zadania to lipiec 2020 r.

…tak będzie

Nazwa zadania realizowanego przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski: ?Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno ? kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego ? zagospodarowanie części dziedzińca browaru na potrzeby aktywizacji mieszkańców i rad osiedlowych?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *