„superREGIO”, czyli pociągiem z Ostrowca Świętokrzyskiego do Wrocławia

superREGIO ? taką nazwę będą nosiły nowe połączenia komercyjne POLREGIO, które już w czerwcu pojawią się na polskich torach. To kolejny krok przewoźnika w rozwoju siatki połączeń kolejowych w Polsce.
Nowe połączenia POLREGIO będą łączyły ważne ośrodki miejskie i turystyczne w Polsce. Dla odróżnienia ich charakteru od flagowych połączeń o nazwie REGIO, przewoźnik ogłosił specjalny konkurs dla pracowników, którego celem było wymyślenie najatrakcyjniejszej nazwy nowej kategorii pociągów. W drodze konkursu zwyciężyła nazwa ?superREGIO?.
? Zamknęliśmy trudny dla spółki okres restrukturyzacji i z żelazną konsekwencją idziemy dalej wprowadzając na rynek połączenia pod nową nazwą superREGIO. Będą to pociągi kursujące w wielu przypadkach w dotąd nieobsługiwanych bezpośrednich relacjach, jak Ostrowiec Świętokrzyski ? Wrocław. Wyznacznikiem superREGIO będzie m.in. tabor o podwyższonym standardzie, atrakcyjny czas przejazdu i cena biletów. Niebawem podamy więcej szczegółów ? mówi Anna Lenarczyk, Członek Zarządu ? Dyrektor Handlowy Spółki Przewozy Regionalne, właściciela marki POLREGIO.
Nowe połączenia superREGIO będą uzupełnieniem kolejowej oferty przewozowej w kraju. Najmłodsza kategoria pociągów w Polsce pojawi się początkowo na trasie Ostrowiec Świętokrzyski ? Kielce ? Włoszczowa ? Częstochowa Stradom ? Opole ? Brzeg ? Wrocław, Kraków ? Zator i Katowice ? Zator, gdzie znajduje się Energylandia ? największy rodzinny park rozrywki w Polsce. Szczegółowy rozkład jazdy wraz z cennikiem przewoźnik przekaże w najbliższym czasie.
To już więc pewne! W nowym, wakacyjnym rozkładzie jazdy od 9 czerwca uruchomiony zostanie pociąg na linii Wrocław ? Sandomierz, oczywiście przez Ostrowiec Świętokrzyski. Tak więc z naszego miasta koleją będzie można dojechać nie tylko do Warszawy i Krakowa, ale i do stolicy Dolnego Śląska. Z tej informacji najpewniej najbardziej ucieszą się studenci studiujący na wrocławskich uczelniach.
Pociąg na trasie Sandomierz ? Wrocław będzie kursował w okresie od 9 czerwca 2019 roku do 31 grudnia 2023 roku w piątki i niedzielę. Będzie jechał przez Ostrowiec Świętokrzyski, Skarżysko-Kamienną, Kielce, Włoszczowę, Częstochowę Stradom, Opole i Brzeg. Niewykluczone, że podczas prac na linii 25 w kierunku Sandomierza trasa pociągu może zostać czasowo skrócona do Ostrowca Świętokrzyskiego.
Odjazd pociągu z Ostrowca Świętokrzyskiego zaplanowano około godz. 11. Podróż do Wrocławia trwać będzie około 6 godzin. Odjazd z Wrocławia natomiast planuje się na godz. 18. Podróżujący dotrą do Ostrowca Świętokrzyskiego kilkanaście minut po północy.

Print Friendly, PDF & Email