Szantowo w parku miejskim

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na najbliższą sobotę 25 maja do parku miejskiego na imprezę w szantowym klimacie.
Już od godz.15 zaplanowano pokazy żeglarskie i zabawy na wodzie, zaś od godz. 18.30 w Amfi teatrze zagrają grupy ?Pod Wiatr? i ?Atlantyda?. Ten drugi skład to zespół stworzony przez muzyków Warszawy i Trójmiasta, którzy wcześniej związani byli z innymi formacjami szantowymi (m.in. Mechanicy Shanty).
Zespół powstał z inicjatywy Sławomira Klupsia – od ponad 20 lat związanego ze sceną szantową, autora tekstów i kompozytora, laureata wielu nagród. Znakiem charakterystycznym zespołu są akustyczne instrumenty, takie jak: kontrabas czy banjo, które decydują o ostatecznym brzmieniu zespołu.
Atlantyda podczas swoich koncertów prezentuje stare i nowy utworu, czyli mieszankę wybuchową, zawierającą elementy folku i bluegrassu. Zespół jest gospodarzem Bałtyckiego Festiwalu Piosenki Morskiej w Gdyni oraz laureatem plebiscytu na najbardziej znane piosenki morskie. Nie musimy przypominać, że wcześniej na scenie zaprezentują się ostrowieccy reprezentanci ?Pod Wiatr? na czele z Radkiem Wójtowiczem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *