Agencja Rozwoju Przemysłu wsparła restrukturyzację ostrowieckiego PKS

Jak czytamy w komunikacie Agencji Rozwoju Przemysłu zawarła ona właśnie umowy pożyczek na łączną kwotę ok. 10 mln zł z Przedsiębiorstwami Komunikacji Samochodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim i w Zielonej Górze. Środki zostaną przeznaczone m.in. na restrukturyzację i zabezpieczenie bieżącej działalności firm.
Jak ocenił cytowany w komunikacie wiceprezes ARP Paweł Kolczyński, instytucja jest spółką Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki i społeczeństwa – nie tylko restrukturyzuje przedsiębiorstwa czy finansuje ich inwestycje i bieżącą działalność, ale także wspiera rozwój lokalnych społeczności.
-I to właśnie ten ostatni aspekt był dla nas ważny przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu pożyczki dwóm PKS-om. Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej zapewniają dojazdy do szkoły, pracy, lekarza. Bez nich wiele osób miałoby trudności z przemieszczeniem się do wybranych miejsc. Dzięki naszym pożyczkom mieszkańcy Zielonej Góry i regionu świętokrzyskiego będą mieli zapewniony transport na kolejne lata – dodał Paweł Kolczyński.
ARP udzieliła Przedsiębiorstwu Komunikacji Samochodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim S.A. pożyczkę w wysokości 4,12 mln zł na finansowanie działalności bieżącej, zapewnienie płynności w okresie restrukturyzacji, a także na modernizację Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów PKS oraz na inwestycje w ramach przebudowy oferty usług dla segmentu samochodów osobowych i użytkowych (wszystkich typów i rodzajów).

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Agencja Rozwoju Przemysłu wsparła restrukturyzację ostrowieckiego PKS

  • 27/05/2019 at 09:23
    Permalink

    A może wrócić do pomysłu sprzed wielu lat i wybudować nowy nowoczesny dworzec autobusowo-kolejowy.Placu jest pod dostatkiem,usytuowanie dobre no i wzrastająca ilość kolejowych połączeń z Ostrowca.A zabytkowy budynek Dworca PKP odrestaurować i przeznaczyć na jakiś cel społeczny.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *