Ostrowiec angielskim stoi. „Simply the Best”

Koncert „Simply the Best” w Amfiteatrze w Parku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim był zwieńczeniem II Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych „Yes I Can”, który odbył się pod patronatem prezydenta Jarosława Górczyńskiego.
Na scenie wystąpiła młodzież z 12 szkół, które brały udział w tegorocznej edycji konkursu. Wszystkie utwory wykonane zostały w języku angielskim i stanowiły wstęp do gali finałowej, w trakcie której wręczono certyfikaty oraz upominki za udział w III etapie konkursu „Yes I Can” 265 uczniom. Prezydent Jarosław Górczyński podkreślił, jak ważna jest nauka języków obcych we współczesnym świecie i podziękował ostrowieckim pedagogom – nauczycielom języków obcych gminnych szkół – za ich pracę, efekty której widać zwłaszcza w liczbie zdawanych egzaminów międzynarodowych, koszt których w całości pokrywa gmina oraz w poziomie, jaki reprezentują laureaci konkursu „Yes I Can”.
– Po angielsku porozumiemy się niemal na całym świecie, chyba nikt z nas nie wyobraża już sobie, że można nie znać przynajmniej podstaw tego języka – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Zresztą znajomość języków obcych to obecnie standard, a z tego co mogę obserwować, w naszych szkołach ich nauka stoi na bardzo wysokim poziomie. Cieszę się, bo jako gmina dopłacamy do tej dziedziny. Nadal utrzymujemy finansowanie certyfikatów językowych, a przypomnę, że byliśmy pierwszym samorządem, który postanowił to zrobić. Efekty co roku są zachwycające. „Wypuszczamy” w świat młodzież, znającą języki obce na poziomie studiów. Szczególne podziękowania skierowane zostały też przez koordynatora konkursu, Martę Dobrowolską – Wesołowską, do szkolnych koordynatorów, którzy włożyli bardzo dużo pracy i zaangażowania w przeprowadzenie wszystkich etapów w swoich placówkach.
Punktem kulminacyjnym gali było oczy wiście wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu – 24 uczniom, którzy najlepiej władają językiem angielskim w swoich kategoriach wiekowych.
Klasy I – 1.Jakub Isser – Dryka, PSP Nr 3, 2.Kacper Zagórny, PSP Nr 5; 3.Hubert Balkiewicz, PSP Nr 1.
Klasy II – 1.Amelia Krzeczkowska, PSP Nr 5; 2.Nikola Skowron, NSP im. St. Konarskiego; 3.Julia Kosno, PSP Nr 4.
Klasy III – 1.Kacper Orłowski, PSP Nr 5; 2. Amelia Gawęcka, PSP Nr 5; 3.Olgierd Krakowiak, PSP Nr 1.
Klasy IV – 1.Aleksander Pękalski, PSP Nr 5; 2.Maja Kurzyńska, PSP Nr 4; 3.Krzysztof Kaszuba, PSP Nr 1.
Klasy V – 1.Dominik Szymański, PSP Nr 14; 2.Paweł Gałęzia NSP im. St. Konarskiego; 3.Antonina Pisarek, PSP Nr 7.
Klasy VI – 1.Julia Mazur, PSP Nr 1; 2.Mikołaj Siuda NSP im. St. Konarskiego; 3.Katarzyna Szala, PSP Nr 1.
Klasy V II – 1.Bartosz Gomuła, PSP Nr 5; 2.Nikodem Mitura, NSP im. St. Konarskiego; 3.Krzysztof Cichocki, PSP Nr 1.
Klasy VIII – 1.Aleksandra Cybula, „Szkoła z Pasją”; 2.Maria Kosiarz, PSP Nr 9; 3.Ewa Bielska, Katolicki Zespół Edukacyjny.
Laureaci otrzymali m.in. nagrody oraz upominki od prezydenta oraz zaproszenie od dyrektor PSP Nr 5 na SUMMER CAMP – warsztaty językowo – sportowe, które odbędą się w siedzibie szkoły na os. Ogrody 20 w terminie 24 -26 czerwca br.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *