Targowiska nadal się zmieniają

Na Targowisku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęły się prace budowlane związane z wzniesieniem nowej wiaty handlowej.
Proces – zgodnie z zapowiedziami – ma być przeprowadzony z jak najmniejszym wpływem na prowadzony w tutaj handel.
– Wszelką uciążliwość dla korzystających z targowiska będziemy chcieli zminimalizować, a cała inwestycja będzie trwała tylko pół roku – zapewnia dyrektor Targowisk Miejskich, Mariusz Kosiarz. Wcześniej przygotowaliśmy zmiany w przeprowadzeniu ciągów komunikacyjnych, a także niezbędne przeniesienia podmiotów gospodarczych tu funkcjonujących. Za każdym razem uwzględnialiśmy priorytet handlowca z uwagi na oferowany asortyment i jego oczekiwania. Trzeba też wiedzieć, że inwestycja w dużej mierze jest realizowana na dotychczas niewykorzystanym terenie.
Dyrektor co prawda przyznaje, że może w początkowym okresie mogą wystąpić problemy ze znalezieniem pewnych straganów, ale w tym przypadku informacją służą zarówno władze stanowisk, jak i inkasenci w charakterystycznych żółtych koszulkach, do których można się zgłaszać z pytaniami w sprawie nowych lokalizacji.
– Teren budowy jest odcięty dużym parkanem od pozostałego obszaru targowiska, ale po ustaleniach z wykonawcą mamy zapewnienia, że główne prace konstrukcyjne będą realizowane w dni nietargowe – zapowiada Mariusz Kosiarz.
Powstająca wiata handlowa będzie o gabarytach zbliżonych do już istniejącej o nazwie ?Mój Rynek?, jednak wg wstępnych prognoz znajdą się tam również punkty usługowe, czy boksy z odzieżą. Jej uzupełnieniem będzie budynek biurowo ? socjalny, podlegający przebudowie, nadbudowie i rozbudowie, przeznaczony dla inkasentów oraz służb porządkowych zatrudnionych na terenie targowiska.
– Cieszę się, że Targowiska Miejskie tak dynamicznie się zmieniają – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Po ?Moim Rynku? przyszła kolej na kolejną wiatę i następne miejsca pod dachem, które podniosą komfort handlu w tym popularnym nie tylko wśród ostrowczan miejscu. Warto inwestować w Targowiska Miejskie, co widać po reakcjach zarówno kupujących, jak i handlujących.
Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 6.5 ?Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich? Osi 6 ?Rozwój miast? Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa S?więtokrzyskiego na lata 2014 -2020. W ramach rewitalizacji w najbliższych latach obok nowej wiaty czeka nas jeszcze utwardzenie i odwodnienie placu targowego, budowa łącznika ulic Chrzanowskiego i Targowisk Miejskich wraz z nowymi dwustoma miejscami parkingowymi.

Print Friendly, PDF & Email