?Alchemicy?

Olga Surowiec i Paweł Gwałt z Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. J. Chreptowicza  w  tegorocznej  edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego ?Alchemik?  uzyskali imponujące wyniki.

Olga jako jedyna z Ostrowca zdobyła tytuł laureata wyróżnienia na szczeblu krajowym     , a Paweł uzyskał bardzo  wysoką punktację plasującą  go wśród  osób z całej Polski, którym przyznano  Dyplom za Bardzo Dobry Wynik.  Na uwagę zasługuje fakt, iż Olga jest uczennicą klasy pierwszej, Paweł uczniem klasy drugiej,  a zadania konkursowe wymagały znajomości materiału z całego trzyletniego programu nauczania  chemii  na poziomie rozszerzonym. Dlatego uczniowie, obydwoje z klasy o profilu biologiczno- chemicznym, podopieczni Ewy Studzieżby, poszerzali swą wiedzę na prowadzonym w szkole kółku chemicznym, które pozwala uczniom rozwijać chemiczne zainteresowania.  

?  Chemią zaczęłam się interesować w trzeciej klasie gimnazjum ? mówi laureatka konkursu, Olga Surowiec. ? Od tego czasu zaczęłam się kształcić i rozwijać w tej dziedzinie. Obecnie nauka chemii przychodzi mi z łatwością, dlatego postanowiłam spróbować swoich sił w ?Alchemiku?. W szkole odbywały się dodatkowe zajęcia z panią profesor Ewą Studzieżbą, na których przygotowywaliśmy się do konkursu. Wynik, jaki uzyskałam w ?Alchemiku?  był dla mnie ogromnym, ale oczywiście pozytywnym, zaskoczeniem.

W przyszłym roku szkolnym zwycięzcy z ?Chreptowicza? znów  zamierzają wziąć udział w konkursie, więc już dziś można im życzyć, by przyszłoroczne wyniki okazały się równie świetne, co tegoroczne.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *