Już oficjalnie – Łukasz Marciniak trenerem siatkarek KSZO

Trenerem siatkarek KSZO Ostrowiec w sezonie 2019/2020 będzie – zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami – Łukasz Marciniak, który w zeszłym sezonie z drużyną SC Potsdam zdobył brązowy medal w 1. Bundeslidze. W drużynie ze stolicy Brandenburgii pracował przez ostatni sezon jako asystent pierwszego trenera Guillermo Naranjo Hernandeza oraz statystyk. W latach 2016 ? 2018 podobne funkcję pełnił w drużynie BKS Profi Credit Bielsko Biała. W sezonie 2015/2016 w drużynie Developressu Rzeszów pracował jako statystyk. Jest absolwentem poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Przygodę ze sportem rozpoczął jako fizjoterapeuta Elitesek AZS Kraków i asystent trenera w Zawiszy Sulechów.  

Od czerwca 2018 roku jest również asystentem/statystykiem w męskiej reprezentacji Norwegii u boku Tore Aleksandersena. Trener rozpocznie pracę z zespołem 1 sierpnia.

– Zdecydowałem się podjąć współpracę z KSZO, ponieważ przekonała mnie do tego wizja i projekt długofalowy jaki przedstawili mi włodarze klubu. Chcemy krok po kroku odbudowywać markę KSZO. W nadchodzącym sezonie zaczynamy od pracy z młodymi ambitnymi zawodniczkami, które jestem przekonany dadzą z siebie wszystko ? mówi Łukasz Marciniak.

– Łukasz idealnie wpisuje się w długofalową koncepcję budowy naszego zespołu, opartego na młodych zawodniczkach oraz wychowankach SMS-u. Posiada bardzo dużą wiedzę, którą nabył u boku takich trenerów jak: Mariusz Wiktorowicz, Jacek Skrok, Marek Mierzwiński czy Tore Aleksanderen. Co prawda to jego pierwsza praca jako pierwszy trener, ale posiada odpowiednie predyspozycję, aby spokojnie podołać wyzwaniu. Patrzymy optymistycznie w przyszłość i wierzymy, że nasz młody zespół pod jego skrzydłami osiągnie sukcesy ? podkreśla prezes klubu, Mirosław Buszkiewicz.

Przeczytaj także o budowie zespołu siatkarek KSZO na sezon 2019/2020

Print Friendly, PDF & Email

6 thoughts on “Już oficjalnie – Łukasz Marciniak trenerem siatkarek KSZO

  • 19/06/2019 at 22:38
   Permalink

   Wytłumacz mi co chcesz osiągnąć pisać takie prymitywne komentarze jak ten?
   Może siatkówka za trudny sport jak na twój rozum?

   Reply
  • 20/06/2019 at 08:44
   Permalink

   Ostatnio Pan Redaktor Kisiel napisał o tym jak kibice nożnej cieszą się z spadku KSZO z LSK. Nic do tych ludzi nie dociera. Ludzie siatkówka to najpiękniejszy sport drużynowy na świecie!!! W żadnej dyscyplinie sportu nie osiągnęliśmy tylu sukcesów co w siatkówce męskiej jak i żeńskiej. Nie każdy lubi oglądać polską piłkę nożną, a w szczególności 3 ligowców. Czy wy nigdy tego nie zrozumiecie!!! Nie można żyć w zgodzie jak np. kibice ŁKS-u bądź Resovii? Kibicujemy całemu KSZO!!!

   Reply
 • 20/06/2019 at 10:32
  Permalink

  Dokladnie zgadzam sie z poprzednikiem- (czka).
  Najgorsze jest to ze my w takim malym grajdole jak Ostrowiec nie potrafimy zyc normalnie tylko jakas zawisc czy cos!?
  Niech kolega od pilki kopane nie mysli sobie ze te pieniazki ktore dostawaly siatkarki dostana pilkarze.
  Swoja droga jak graly Panie to bylo slychac o Ostrowcu (choc wyniki nie napawaly do optymizmu) ale jednak, a o pilkarzach jeszcze dlugo bedzie cisza- obym sie mylil:)
  Pamietajmy ze w naszym Ostowcu jest KSZO i nie ma to zednego zasranego znaczenia czy to bedzie pilka nozna, siatkowa reczna czy np plywanie. Cieszmy sie tym co mamy i dazmy do tego zeby nasze zespoly graly jak na najwyzszym poziomie w ligach ktore reprezentuja!!!!!

  Reply
 • 22/06/2019 at 18:20
  Permalink

  szkoda ze tak niewielu przedsiebiorcow z miasta chce przekazac jakiekolwiek pieniadze na dzialalnosc Siatkówki

  Reply
  • 22/06/2019 at 21:35
   Permalink

   Nie tylko na siatkówkę, na inne sporty też ciężko znaleźć sponsorów, najbardziej żal ściska, że siatkówka nie ma strategicznego sponsora i jest utrzymywana tylko przez miasto. Gdyby był sponsor to na pewno zostalibyśmy w LSK i walczyli nie tylko o utrzymanie, ale o coś więcej.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *