Nieoficjalnie znamy nazwiska nowego trenera i siatkarek. KSZO zagra w I lidze

W miniony czwartek KSZO S.A., ostatecznie bez deklaracji kontynuacji wspierania zespołu przez gminę Ostrowiec, zgłosił więc drużynę siatkarek do rozgrywek I ligi. W tej klasie rozgrywkowej mają występować takie ekipy, jak Joker Świecie, MKS Dąbrowa Górnicza, PWSZ Tarnów, AZS Uni Opole, Energetyk Poznań, Solna Wieliczka, AZS Politechnika Śląska Gliwice, Budowlani Toruń, Karpaty Krosno, UKS Szóstka Mielec, MKS San-Pajda Jarosław, KS Częstochowianka Częstochowa.
Tymczasem my pozyskaliśmy jeszcze nieoficjalne, ale z pewnego źródła informacje, dotyczące budowy drużyny na sezon 2019/2020.
Wszystko wskazuje na to, że pierwszym trenerem siatkarek KSZO zostanie 29-letni Łukasz Marciniak. Jako absolwent poznańskiej AWF przygodę ze sportem rozpoczął jako fizjoterapeuta Elitesek AZS Kraków i asystent trenera w Zawiszy Sulechów. Później był trenerem -statystykiem orlenowskich ekip Developresu Rzeszów i BKS Bielsko-Biała. W minionym sezonie, jako asystent pierwszego trenera Guillermo Naranjo Hernandeza pracował w niemieckim klubie SC Potsdam, z którym sięgnął po brązowy medal mistrzostw Niemiec. Asystentem trenera Marciniaka ma być Mikołaj Mariaskin – były siatkarz AZS Zielona Góra, dotychczasowy drugi trener Wisły Warszawa, który ma także za sobą trenerską przeszłość w Zawiszy Sulechów.
Już przed tygodniem awizowaliśmy, że w KSZO będzie występowała środkowa 22-letnia Nikola Ambramajtys, która ostatni sezon spędziła w AZS Politechnika Śląska Gliwice.
Na rozegraniu zespołu KSZO ma się pojawić 23-letnia Karolina Szczygieł, w przeszłości młodzieżowa reprezentantka kraju i zdobywczyni złotego medalu na mistrzostwach Europy kadetek w 2013 roku. Grała w AZS Politechnice Śląskiej Gliwice, a od grudnia 2018 roku mierząca 177 cm wzrostu zawodniczka występowała w I ? ligowej drużynie WTS Solna Wieliczka.
Z kolei przyjęcie drużyny KSZO ma wzmocnić 19-letnia i mierząca 176 cm wzrostu Justyna Kędziora z Budowlanych Łódź. Jest wychowanką Lidera Konstantynów Łódzki. Ma za sobą debiut nie tylko w Lidze Siatkówki Kobiet, ale i w Lidze Mistrzyń.
KSZO ma zasilić ponadto częstochowianka, 20-letnia i mierząca 186 cm wzrostu, występująca na pozycji rozgrywającej, Izabela Klekot. Ostatnio występowała w Karpatach Krosno.
Jeszcze nie wiadomo, czy w KSZO będzie występowała ikona ostrowieckiej siatkówki, Olga Pauliukouskaya. Miejmy nadzieje, że rozmowy potoczą się po myśli kibiców i Ola swym doświadczeniem zapewni drużynie dobrą postawę na I ?ligowych parkietach. Jak się dowiedzieliśmy, Ola rozważa trzy warianty rozwoju swojego kariery. Jednym z nich jest kontynuacja gry w KSZO.
Co się dzieje z siatkarkami, które reprezentowały KSZO w minionym sezonie? Libero Zuzanna Kucińska przeniosła się do pierwszoligowej Szóstki Mielec. Kinga Kasprzak została siatkarką Volleya Wrocław.
-VolleyWrocław to waleczny zespół. Bardzo spodobało mi się jego zaangażowanie, pozytywna zadziorność, czego byłam świadkiem podczas meczów w LSK. Wydaje mi się, że personalnie to bardzo dobrze ułożony zespół z dużą chęcią walki o najwyższe cele. Jeśli będę mogła pomóc w realizacji tych celów, to będę bardzo szczęśliwa ? mówi była zawodniczka KSZO.
Koleta Łyszkiewicz jest w orbicie zainteresowań Radomki Radom, a ekipa z Wrocławia interesuje się Justyną Wojtowicz.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Nieoficjalnie znamy nazwiska nowego trenera i siatkarek. KSZO zagra w I lidze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *