Porządki i inwestycje na „Krzemionkach”

Za nami Walne Zgromadzenie Spółdzielców SM ?Krzemionki?, które uporządkowało sytuację w radzie nadzorczej, równocześnie władze kontynuują szeroki program inwestycyjny, gdzie zaangażowane są nie tylko własne środki, ale także te pochodzące z Programu Rewitalizacji Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.
Po walnym
Spółdzielnia Mieszkaniowa ?Krzemionki? podczas ubiegłotygodniowego Walnego Zgromadzenia Spółdzielców uzupełniła skład Rady Nadzorczej. Z osiedla Rosochy zostali wybrani: Paweł Dziułka (188 głosów), Stanisław Szczygieł (155), Ewa Żelazowska (149); z osiedla Stawki – Waldemar Chwistek (177), z os. Patronackie, os. Ogrody, ul. Radwana, Rynek, ul. Siennieńska – Lucyna Pawełka – Wróbel (194).
Udzielono również absolutorium zarządowi ?Krzemionek?, a także dokonano zmian do statutu spółdzielni.
Rewitalizacja zmienia ?Krzemionki?
Przed tygodniem na osiedlu Ogrody przy bloku nr 5 oddano wyremontowany parking na blisko 60 pojazdów. Tutaj powstał też chodnik z kostki brukowej, nowe są wejścia do klatek oraz schody prowadzące do bloku. Kolejną część inwestycji oddano do użytku mieszkańcom w tym tygodniu. Ta ucieszy wszystkich zmechanizowanych na osiedlu Rosochy.
? Zadanie polegało na wybudowaniu 59 miejsc postojowych, w tym cztery dla osób niepełnosprawnych. Wybudowaniu około 50 metrów odcinka nowej drogi, poszerzeniu istniejącej na długości około 70 metrów oraz wykonaniem remontu istniejącej drogi asfaltowej na długości około 140 metrów. Wybudowane zostało również odwodnienie oraz oświetlenie LEDowe parkingu. – powiedział Jerzy Kuźnia, wiceprezes ds. technicznych SM ?Krzemionki?.
? Chcę podziękować zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej ?Krzemionki?, a szczególnie panu prezesowi Mirosławowi Kaczmarczykowi za merytoryczną współpracę. Dla mnie jest to bardzo ważne i bez znaczenia czy to jest teren spółdzielni, miasta, powiatu czy województwa. Ważne, aby był zadbany, wyremontowany i służył mieszkańcom. Cieszy, że lokatorzy mają miejsca parkingowe, nie zostawiają swoich samochodów w trawie czy błocie, tak jak to miało miejsce do tej pory. Chcę też podziękować wykonawcy, bowiem prace zrealizowała ostrowiecka fi rma- przyznał z kolei prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.
Budowa parkingu, nowego łącznika z ulicą Słoneczną, remont istniejących ciągów osiedlowych, oświetlenie oraz odwodnienie kosztowały łącznie 388 797 zł. Spółdzielnia na to zadanie otrzymała 283.000 zł z projektu ?Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno- kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego?.
Termomodernizacja bloków na osiedlu Patronackim 
Jednym z zadań remontowych, zaplanowanych na rok bieżący w Spółdzielni Mieszkaniowej ?Krzemionki?, jest termomodernizacja bloków na osiedlu Patronackim. Aktualnie remont prowadzony jest na budynkach 15 i 16. Tam zgodnie z planem zostanie zrealizowany drugi etap termomodernizacji.
– Zakres prac obejmuje remont elewacji, wykonanie docieplenia, jak również kompleksowy remont płyt balkonowych- wymienia Mirosław Kaczmarczyk, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej ?Krzemionki?.
To nie jedyne przedsięwzięcia zaplanowane przez Zarząd Spółdzielni na osiedlu Patronackim.
– W tym roku będzie zrealizowane w całości docieplenie bloków 11 i 12. Ponadto zostanie wykonany kompleksowy remont balkonów, daszków, wiatrołapów oraz gzymsów- dodaje prezes SM ?Krzemionki?.
Prace na osiedlu Patronackim będą kosztować około 900 tys. złotych i co warte podkreślenia, w całości będą sfinansowane z funduszu remontowego Spółdzielni.
Siłownia na Rosochach
Na osiedlu Rosochy w Ostrowcu Świętokrzyskim stanęła siłownia plenerowa z prawdziwego zdarzenia. Do dyspozycji mieszkańców są między innymi: biegacz, jeździec, krzesło do wyciskania ? podwójne, prasa nożna podwójna, rower, stepper, twister, wioślarz, orbitrek, prasa ręczna pojedyncza oraz narciarz pojedynczy. Tym samym Spółdzielnia Mieszkaniowa ?Krzemionki? zakończyła kolejną inwestycję, realizowaną w ramach projektu rewitalizacji miasta, wspólnie z Gminą Ostrowiec.
? Muszę przyznać, że Spółdzielnia Mieszkaniowa ?Krzemionki? wyrasta na lidera, jeżeli chodzi o wykorzystywanie funduszy unijnych, którymi miasto podzieliło się ze spółdzielniami – mówi prezydent Jarosław Górczyński. To wszystko z pożytkiem dla mieszkańców osiedli i mieszkańców Ostrowca. W naszym mieście powstało już szereg siłowni plenerowych, między innymi w Parku Fabrycznym i Miejskim, na Gutwinie. Cieszy to, że mieszkańcy dbają o tego typu urządzenia.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Porządki i inwestycje na „Krzemionkach”

  • 19/06/2019 at 09:51
    Permalink

    A może by tak utworzyć internetową stronę SM Krzemionki,na której lokatorzy-członkowie spółdzielni mogliby wyrażać swoje opinie na tematy działalności poszczególnych administracji osiedli,spraw porządkowych na terenie spółdzielni czy zgłaszania pomysłów i potrzeb mieszkańców ? Spowodowałoby to jeszcze większą poprawę jakości działania administracji spółdzielni – byłby to swoisty dialog między dyrekcją a lokatorami,dialog nie „na gębę” a na piśmie oczywiście nie anonimowo.Walne zebrania mieszkańców spółdzielni są dwa razy w roku i nie zawsze jest okazja na skuteczne wyrażenie swoich opinii jako członków-lokatorów,ponadto dotychczasowa forma zgłoszeń telefonicznych nie ma takiej siły działania jak tekst pisany a podobno „prawdziwa cnota krytyk się nie boi” Osobiście liczę na otwartość nowej władzy w Krzemionkach.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *