Wakacje! Jak je aktywnie spędzać w mieście? ? skorzystajcie z naszego przewodnika!

Za nami pierwszy tydzień wakacji. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotował wiele atrakcji skierowanych do dzieci, młodzieży, ale również dorosłych.

Rawka od Nowa

Od 21 czerwca na letnie baseny zaprasza Pływalni Rawszczyzna. W pierwszym tygodniu drugiego sezonu ?Rawkę od Nowa? odwiedziło średnio 1200 osób, a tegoroczny rekord frekwencji (2273 osoby) przypadł w rekordowo gorący dzień tego lata, czyli 26 czerwca. Przez całe wakacje baseny ?pod chmurką? czynne będą w godzinach od 10 do 19. Do dyspozycji wypoczywających są trzy baseny – głębszy, brodzik, sztuczna rzeka i strefa z łóżkami wodnymi oraz dwoma zjeżdżalniami – płaską i rurową. Obiekt wyposażony jest w toalety z prysznicami – oddzielnie dla kobiet, mężczyzn i rodzin z małymi dziećmi. Do dyspozycji gości dostępne są też przebieralnie, wyposażone w szafki na rzeczy osobiste, zamykane na klucz oraz wypożyczalnia leżaków.

Wakacje na Rawszczyźnie

Pływalnia Rawszczyzna tradycyjnie przygotowała promocję wakacyjną dotyczącą basenów krytych. Jak co roku tańsze będą bilety ulgowe i rodzinne, jak również zorganizowane zostaną cieszące się niezmiennie dużą popularnością kursy nauki i doskonalenia pływania.

Promocja ?Wakacje na Rawszczyźnie? trwać będzie od 21 czerwca do 28 lipca. Bilety jednogodzinne ulgowe będą dostępne w cenie 5,50 zł za godzinę (godz. 8-16), a ceny biletów rodzinnych przedstawiają się następująco (cena za godzinę, dostępne od godz. 8): 1 opiekun + 2 dzieci = 17 zł, 1 opiekun + 3 dzieci = 19 zł, 1 opiekun + 4 dzieci = 21 zł, 2 opiekunów + 1 dziecko = 25 zł; 2 opiekunów + 2 dzieci = 28 zł, 2 opiekunów + 3 dzieci = 30 zł.

Wakacyjne kursy nauki pływania

Pływalnia Rawszczyzna zaprasza w wakacje także do skorzystania z kursów nauki i doskonalenia pływania dla dzieci i młodzieży. Ze względu na planowaną w sierpniu dłuższą przerwę technologiczną, zorganizowane zostaną jedynie dwa ?turnusy? w lipcu. Pierwszy kurs rozpocznie się 1 lipca, a kolejny 15 lipca. Każdy z nich będzie obejmował dziesięć 45-minutowych zajęć organizowanych w ciągu dwóch tygodni od poniedziałku do piątku. W kursach mogą wziąć udział dzieci minimum z zerówek, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Koszt jednego kursu to 100 złotych dla dzieci zameldowanych na terenie Gminy Ostrowiec Św. i 160 zł dla pozostałych dzieci. Co ważne, jest to koszt całkowity uczestniczenia w zajęciach, ponieważ nie trzeba już dodatkowo nabywać biletów wstępu na basen. Zapisy przyjmowane są wyłącznie osobiście w sekretariacie Pływalni Rawszczyzna. Przy zapisach należy okazać dokument dziecka potwierdzający zameldowanie i wykupić karnet.

Wakacje na Gutwinie

W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin od 1 lipca do 30 sierpnia organizowane będą zajęcia sportowo ? rekreacyjne dla uczniów szkół podstawowych. Będą się one odbywać w cyklach tygodniowych, od poniedziałku do piątku, w godzinach 11-13. Poprowadzą je instruktorzy sportu, zapewniając każdego dnia inny rodzaj aktywności – zajęcia biegowe w terenie, na sprzęcie pływającym, na boiskach piaszczystych, turystykę rowerową oraz w parku linowym. W przypadku niesprzyjającej aury, rodzaj zajęć będzie dostosowywany do panujących warunków atmosferycznych. Udział jest bezpłatny, a zapisać można się bezpośrednio przed zajęciami u instruktora (zbiórka przy ?woprówce?) lub w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pok. 2.39). Wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna na udział dziecka w zajęciach.

Tenis na Gutwinie

W dniach od 6 do 14 lipca na korcie tenisowym w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin rozgrywany będzie Wakacyjny Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Św. ?Gutwin Open 2019?. Pomysłodawcą i współorganizatorem turnieju jest Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe ?Winner?.

Na Gutwinie jest fajnie!

Tradycyjnie w okresie wakacji w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizuje dwa pikniki rodzinne ?Na Gutwinie jest fajnie!?. Pierwszy zaplanowany został na 14 lipca, a drugi na 11 sierpnia (w godzinach 15-19).

VII MosirGutwinRun 2019

W wakacje odbędą się dwie z sześciu rund cyklu biegów ?VII MosirGutwinRun 2019 ? półmaraton i maraton na raty?. Na 7 lipca zaplanowano start trzeciej rundy, a na 25 sierpnia czwartej rundy. W ramach każdej z rund odbywają się biegi na dystansie 5 km (13 lat i starsi) oraz 10km (16 lat i starsi). Wspólnie z biegiem na 5 km odbywa się marsz nordic walking na tym samym dystansie. Zapisać można się za pośrednictwem formularza na stronie www.ostrowiecbiega.pl lub w biurze zawodów w dniu imprezy. Koszt udziału w całym cyklu (6 rund) to 5 zł, które należy uiścić odbierając numer startowy służący do elektronicznego pomiaru czasu. Podczas każdej z rund rozgrywane się też biegi dla dzieci ? od przedszkolaków (100 m), po uczniów najstarszych klasy szkół podstawowych (1 km). Udział w nich jest całkowicie bezpłatny, a zapisać można się w biurze zawodów.

Wakacje na Orliku

Na Orliku Ogrody od 1 lipca do 30 sierpnia codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13 odbywać się będą zajęcia rekreacyjno – sportowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pod okiem instruktora sportu będą mogli poznać różne dyscypliny sportu, a także wziąć udział w licznych mini turniejach, grach i zabawach sportowych.

IX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Orlik Ogrody

Od 1 do 12 lipca rozgrywany będzie IX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Orlik Ogrody. Turniej rozegrany zostanie w czterech kategoriach wiekowych – Orlik (2009 i młodsi), Młodzik (2008-2006), Junior (2005-2003), Senior (2002 i starsi). Drużyny składać mogą się z 10 zawodników, przy czym na boisku znajduje się 5 zawodników w polu + bramkarz, a pozostałych 4 tworzy ławkę rezerwowych. Zgłoszenia należy składać do 1 lipca 2019 r. w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. przy ul. Świętokrzyska 11 (pokój 2.39), na Orliku Ogrody lub pocztą elektroniczną pod adresem zawody@mosir.ostrowiec.pl. Tego samego dnia o godzinie 14 na Orliku odbędzie się losowanie (obecność przedstawicieli drużyn obowiązkowa). Formularze zgłoszeń dostępne na stronie www.mosir.ostrowiec.pl oraz na Orliku. Udział w turnieju jest bezpłatny (we wszystkich kategoriach wiekowych).

W sierpniu natomiast odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej Dzikich Drużyn o Puchar Dyrektora MOSiR. Szczegóły wkrótce.

Gratka dla kibiców siatkówki

W dniach od 19 do 21 lipca w Hali Sportowo ? Widowiskowej MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrany zostanie towarzyski turniej siatkarskich reprezentacji kobiet Polski, Białorusi i Czech lub Rumunii. Bilety na to wydarzenie kosztować mają 25 i 35 złotych (w zależności od sektora). Będzie tez możliwość zakupu karnetu na wszystkie trzy spotkania, w cenie 50 i 70 złotych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *