Będzie piknik „Bezpiecznie nad wodą”

Miejskie Centrum Kultury wraz z Urzędem Miasta, ostrowieckim Oddziałem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz licznymi partnerami zaprasza na piknik edukacyjny ?Bezpiecznie nad wodą?.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę 30 czerwca br. na Gutwinie między godz. 16, a 19. Główną atrakcją pikniku będą konkursy z nagrodami oraz pokazy sprzętu i ratownictwa wodnego w wykonaniu ostrowieckich WOPR ? owców, animacja dla najmłodszych oraz koncert zespołu POD WIATR. Dzięki uprzejmości MOSiR ? u tego dnia będzie można bezpłatnie skorzystać z kajaków i rowerów wodnych. Na akwenie pojawi się motorówka oraz specjalna żaglówka szkoleniowa.

Swoją obecność zapowiedzieli także członkowie Stowarzyszenia Born2Sail, OSP z Nietuliska Dużego, Policja i Straż Pożarna. Z uwagi na to, że piknik odbywa się w ramach projektu, który realizują członkowie WOPR, istotną kwestią będzie też profilaktyka uzależnień. Na miejscu przy muszli koncertowej zainteresowani znajdą stoiska ekspertów z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, ARL i MOPS. WOPR w Ostrowcu Świętokrzyskim istnieje od końca lat 70-tych i działa na rzecz bezpieczeństwa osób korzystających z akwenów wodnych naszego miasta oraz zmniejszania liczby osób tonących. WOPR jest stowarzyszeniem specjalistycznym, którego celem jest organizowanie pomocy oraz ratowanie osób, które uległy wypadkowi lub narażone są na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia na wodach. Członkowie Stowarzyszenia, prowadzą aktywne działania ratownicze na kąpieliskach, ale ich celem są także działania profilaktyczne i edukacyjne, które prowadzą do zwiększenia bezpieczeństwa osób kąpiących się na basenach i kąpieliskach, oraz szkolenie ratowników wodnych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *