500+ na każde dziecko

Ostrowieccy parlamentarzyści, senator Jarosław Rusiecki i poseł Andrzej Kryj, poinformowali na konferencji prasowej o rozszerzeniu programu rządowego Rodzina 500+ na wszystkie dzieci. Środki będą przyznawane od 1 lipca bez kryterium dochodowego.

W opinii posła A.Kryja, pomoc państwa będzie teraz kierowana do każdej polskiej rodziny, posiadającej dzieci w wieku do 18 roku życia i to bez względu na dochód rodziny. Uproszczeniu ulegną procedury administracyjne. Środki otrzymają także dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, interwencyjnych, domów dziecka. W ten sposób rząd inwestuje w wsparcie polskiej rodziny i walczy z ubóstwem wśród polskich dzieci, głównie na wsi.

Senator J.Rusiecki podkreśla, że środki w postaci 500+ przyczyniają się do łagodzenia kryzysu demograficznego. Wskaźnik przyrostu demograficznego na poziomie 1,25 proc. w 2015 roku wzrósł i w 2018 roku do 1,47 proc.

Senator podkreśla, że program Rodzina 500+ trafi do każdej z ostrowieckiej rodziny i będzie wsparciem dla około 10 tysięcy dzieci. Nie jest, jak senator usłyszał na sesji Rady Miasta, jałmużną, czy też elementem hańbiącym. Wiele rodzin żyje z zakupów ?na zeszyt?. W ostrowieckich rzeczywistości do rodzin trafi bezpośrednio około 28 milionów. Rodziny środki te przeznaczają na chleb, mleko, kształcenie dodatkowe dzieci.

Poseł A.Kryj wylicza, że dotychczas, gdy środki z programu trafiały do drugiego i każdego kolejnego dziecka w rodzinie, korzystało z niego 2,4 mln polskich rodzin i ponad 3,6 mln dzieci. Teraz z programu, na realizację którego rząd wyda 70 mld zł, skorzysta 4,4 mln rodzi i 6,8 mln dzieci.

Ostrowieccy parlamentarzyści są zdania, że Program ?Rodzina 500+? jest finansowym fundamentem wsparcia rodzin przez rząd PiS. Program wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku i przyczynił się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin, wzmocnił je i nadał należny priorytet. W 2015 roku łączne wydatki budżetu państwa na rzecz rodzin wyniosły 1,78 proc. Produktu Krajowego Brutto. W 2017 roku wyniosły one już 3,11 proc. PKB. Jest to wzrost o 75 proc.

Program Rodzina 500+ realizuje trzy podstawowe cele: wpływa na wzrost liczby urodzeń ogranicza ubóstwo, w szczególności wśród dzieci (w latach 2015-2017 ubóstwo skrajne spadło z 6,5 do 4,3 proc.) oraz stanowi inwestycję w rodzinę.

 Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w Programie ?Rodzina 500+?, od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

 Rozszerzona formuła Programu pozwala na poprawę jakości życia wszystkich polskich rodzin mających dzieci na utrzymaniu i stanowi dopełnienie kompleksowej polityki państwa wobec rodzin.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “500+ na każde dziecko

 • 02/07/2019 at 07:08
  Permalink

  ale ściema ! wykorzystywanie pieniędzy wszystkich podatników,nawet tych najuboższych,żeby dać pieniądze dzieciom też z rodzin dobrze uposażonych i bogatych – dlaczego nie ma kryterium dochodowego przy ich przyznawaniu ? róbcie sobie propagandę ale z własnych funduszy partyjnych,które muszą być prześwietlane i upubliczniane – czy takie agitki to rola lokalnych parlamentarzystów ??

  Reply
 • 05/07/2019 at 07:46
  Permalink

  Wg. Posła i Senatora publiczna telewizja nie informuje wystarczająco o świadczeniach 500+ na pierwsze dziecko? Tak konferencja podważa politykę informacyjną Rządu. Może należało dyskretnie wskazać Premierowi błędy i niedostatki informacyjne zamiast tak demonstracyjnie urządzać konferencję.

  Dziwni ludzie w tej partii.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *