„Zaczarowany Świat Bajek” na Gutwinie

Wzorem lat ubiegłych w wakacje w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbędą się dwa festyny rodzinne pod hasłem ?Na Gutwinie jest fajnie!?. Organizatorem plenerowych imprezy obok jedynego w regionie kąpieliska wodnego jest zarządca terenów – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a patronat nad wydarzeniem objął prezydent Ostrowca Św. Jarosław Górczyński. Na pierwszy piknik zapraszamy już w niedzielę 14 lipca (w godzinach 15 -19).

Lipcowy piknik skierowany będzie głównie do najmłodszych, a tematem przewodnim będą bajki i baśnie. W trakcie imprezy dzieci przeniosą się w świat bajek tańcząc i śpiewając przy występach prezentujących swojego programy teatrzyków i artystów.  Na starcie imprezy będzie można obejrzeć przestawienie pt. ?Czerwony Kapturek? w wykonaniu Studia Form Teatralnych ?APSIK?. Jest to spektakl, który uczy posłuszeństwa wobec rodziców i przestrzega przed zbytnią ufnością wobec nieznajomych. Przedstawienie angażuje młodego widza do współtworzenia akcji spektaklu. Przez cały czas trwania festynu będzie można zobaczyć występy klauna Kulki, a dzieci będą mogły wziąć udział w licznych quizach i konkursach wiedzy o postaciach bajkowych. Dużym wydarzeniem będzie również spektakl Teatru TAK dla dzieci pt. ?O Pchle, co manier nie miała?. Jest to interaktywny spektakl inspirowany tekstem ?Pchły Szachrajki?, zaliczany do klasyki polskiej literatury dla dzieci. Spektakl ociera się swoją konwencją o kabaret. Po przedstawieniu młody widz będzie mógł wziąć udział w programie animacyjnym RADOCHA, w trakcie  którego będzie można zagrać w magiczne koło wiedzy, wziąć lekcje tańca animacyjnego, czy udać się w podróż ciuchcią wykonując zadania od Pchły Szachrajki.

Nie zabraknie też innych atrakcji, przygotowanych z myślą o najmłodszych. Czekać będą na nich darmowe dmuchańce, zjeżdżalnie, gry i zabawy ruchowe np. konkurs rodzinny ?Wyścigi na letnich nartach?, szachy plenerowe oraz dużo animacji rekreacyjnych i sportowych. Chętni będą mogli wziąć udział w konkursach na sprzęcie pływającym (kajaki i rowery) przygotowanych przez Oddział WOPR w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Atrakcji nie zabraknie też na stoiskach partnerów organizatora festynu. Miejska Biblioteka Publiczna przygotuje dla maluchów warsztaty bajkowe, Ośrodek Szkoleniowy Kierowców ZYGZAK – jazdy sprawnościowe samochodem, dział społeczno ? kulturalny Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej przygotuje warsztaty plastyczne dla dzieci. Na koniec festynu Pizzernia Dagrasso zaprasi wszystkie dzieci na smaczny poczęstunek.

Zapraszamy wszystkich do udziału w festynie, bo w myśl hasła przewodniego imprezy – Na Gutwinie jest fajnie – atrakcji na pewno nie zabraknie!

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.